Ekstraklasa. Radomiak z pierwszym ligowym zwycięstwem w 2024 roku

Radomiak Radom pokonał na własnym boisku Stal Mielec (2:1) w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla podopiecznych Macieja Kędziorka było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 2 rudnia 2023 roku.

Dla Stali Mielec 2024 rok rozpoczął się wyśmienicie. „Biało-Niebiescy” wygrali trzy spotkania, jedno zremisowali i ani razu nie odnieśli porażki. Bilans Radomiaka prezentował się zgoła odmiennie – dwie porażki, jeden remis i zero zdobytych goli. To jednak gospodarze od początku poniedziałkowego meczu prezentowali się lepiej. Potwierdzili to w 17. minucie. Dawid Abramowicz wyrzucił piłkę z autu prosto w pole karne rywali. Walkę o pozycję wygrał Luka Vusković, który głową otworzył wynik rywalizacji. Jeszcze przed przerwą radomianie mieli okazję do podwyższenia. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Leonardo Rocha.

Obraz gry zmienił się po zmianie stron. W przerwie Kamil Kiereś zdecydował się aż na trzy zmiany. To zaowocowało wyrównaniem. W 63. minucie gospodarze wybili zagrożenie po rzucie rożnym. Łukasz Gerstenstein dopadł do wybitej futbolówki i natychmiast uderzył. Jego próba odbiła się od Mateusza Matrasa. To zmyliło Filipa Majchrowicza, który musiał skapitulować. Radomiak odpowiedział natychmiastowo. Luis Machado dośrodkował z prawej strony. W powietrze wzbił się Rocha, który zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Dla podopiecznych Macieja Kędziorka było to pierwsze ligowe zwycięstwo w 2024 roku. Ostatni raz radomianie ze zwycięstwa cieszyli się 2 rudnia 2023 roku, kiedy to na wyjeździe pokonali Widzew Łódź (3:0).

***

Radomiak Radom – Stal Mielec 2:1 (1:0)
Luka Vusković 17’ Leonardo Rocha 65’ – Mateusz Matras 63’

Radomiak: Filip Majchrowicz – Jan Grzesik, Raphael Rossi, Luka Vuskovic, Dawid Abramowicz – Luizao, Christos Donis – Lisandro Semedo (67′ Vagner Dias), Rafał Wolski (67′ Jardel Silva), Luis Machado (80′ Krystian Okoniewski) – Leonardo Rocha (84′ Bruno Jordao)

Stal: Mateusz Kochalski – Marco Ehmann, Mateusz Matras, Bert Esselink – Alvis Jaunzems (46′ Łukasz Gerstenstein), Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier (46′ Ion Gheorghe), Krystian Getinger – Maciej Domański (88′ Mateusz Stępień), Kai Meriluoto (75′ Łukasz Wolsztyński), Igor Strzałek (46′ Koki Hinokio)

Żółte kartki: Jan Grzesik, Bruno Jordao (Radomiak) oraz Matthew Guillaumier, Marco Ehmann (Stal)