Liga Mistrzów. Bayern Monachium i PSG w ćwierćfinale

Po niespodziewanej porażce w Rzymie Bayern Monachium pewnie pokonał na własnym terenie S.S. Lazio (3:0) i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W kolejnej fazie zameldowało się także PSG, które ponownie pokonało Real Sociedad (2:1).

Bayern Monachium – S.S. Lazio 3:0 (2:0)
Harry Kane 38’ 66’ Thomas Muller 45+2’

Bayern Monachium i Lazio znalazły się w kryzysie. Niemiecka drużyna w ostatnich pięciu meczach o stawkę odniosła zaledwie jedno zwycięstwo. Natomiast Włosi w tym czasie triumfowali dwukrotnie, osuwając się w tabeli m.in. na rzecz SSC Napoli.

W drugim bezpośrednim starciu od początku lepiej prezentowali się gospodarze. W 38. minucie Thomas Muller zgrał piłkę do Raphaela Guerreiro. Portugalczyk skiksował, ale nie przeszkodziło to Harry’emu Kane’owi w pokonaniu bramkarza. Bawarczycy podwyższyli w doliczonym czasie gry. Matthijs de Ligt uderzył futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trajektorię lotu głową zmienił Muller, który tym samym wpisał się na listę strzelców.

Po nieco ponad godzinie gry Harry Kane postawił kropkę nad „i”. Leroy Sane ruszył prawą stroną, minął obrońcę i przymierzył z narożnika pola karnego. Ivan Provedel odbił strzał, ale był bezradny wobec dobitki angielskiego napastnika. Tym samym Bayern awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

***

Real Sociedad – Paris-Saint Germain 1:2 (0:1)

Mikel Merino 89’ – Kylian Mbappe 15’ 56’

Real Sociedad w pierwszym meczu przegrał z PSG 0:2. W rewanżu Hiszpanie walczyli o sprawienie niespodzianki. Goście jednak szybko pozbawili złudzeń swoich rywali. Od początku byli stroną przeważającą, co potwierdzili w 15. minucie. Ousmane Dembele zagrał z głębi pola do Kyliana Mbappe. Ten znalazł się w „szesnastce”. Oszukał jednego z obrońców Realu i z ostrego kąta wpisał się na listę strzelców. Po zmianie stron Francuz stanął oko w oko z Alexem Remiro i z zimną krwią podwyższył na 2:0.

Gospodarze nie poddawali się. Chcieli dać swoim kibicom jakiś powód do radości. Taka okazja nadarzyła się pod koniec spotkania. W 89. minucie Benat Turrientes znalazł się w polu karnym. Zagrał wzdłuż piątego metra. Piłkę odbił Gianluigi Donnarumma. Ta znalazła się pod nogami Mikela Merino, który z bliskiej odległości zdobył gola na 1:2. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, dzięki czemu paryżanie mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa oraz awansu do ćwierćfinału.