Polacy za granicą. Lewandowski kontynuuje strzelanie

Robert Lewandowski zdobył dwa gole w 1/8 finału Pucharu Niemiec, gdzie Bayern Monachium pokonał u siebie TSG 1899 Hoffenheim 4:3. Reprezentant Polski ma tym samym już 35. trafień na swoim koncie w obecnym sezonie we wszystkich klubowych rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Allianz Arena byli świadkami aż siedmiu goli, a samo spotkanie od początku toczone było na dużej intensywności. Zaczęło się dość sensacyjnie, w 8. minucie „samobója” zaliczył bowiem Jerome Boateng. Chwilę później w ten sam sposób „odpowiedział” jednak Benjamin Huebner i na tablicy świetlnej mieliśmy remis.

Od tego momentu Bayern powoli zaczął przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W efekcie w 20. minucie podopieczni Hansiego Flicka wyszli na prowadzenie za sprawą Thomasa Muellera i świetnie zagrywającego do Niemca – Davida Alaby.

W 36. minucie w roli głównej wystąpił Robert Lewandowski, który wpakował piłkę głową do pustej już bramki po tym, jak Benjamin Huebner zderzył się z interweniującym Philippem Pentke. Kapitan reprezentacji Polski w drugiej połowie meczu zadał kolejny cios. Tym razem wykorzystał centrę Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego i „główką” pokonał golkipera gości.

Tym samym snajper „Bawarczyków” zdobył już trzydzieści pięć goli w obecnym sezonie na wszystkich klubowych frontach. Dokonał tej sztuki w zaledwie dwudziestu dziewięciu występach.

Bardzo dobrze wygląda jeszcze jedna statystyka. Dzięki dwóm trafieniom w starciu z Hoffenheim, nasz rodak awansował na siódme miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii Pucharu Niemiec. 31-letni snajper ma trzydzieści sześć bramek na koncie. Prowadzi ze zdecydowaną przewagą Gerd Mueller (78).

Bayern ostatecznie wygrał 4:3, a losy rywalizacji ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Obrońcy tytułu w ćwierćfinale rozgrywek zmierzą się z Schalke 04 Gelsenkirchen. Finał zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.