Puchar Niemiec. Krzysztof Piątek już strzela dla Herthy Berlin!

Krzysztof Piątek zdobył swojego pierwszego gola w barwach Herthy Berlin. Jego nowy zespół odpadł jednak w 1/8 finału Pucharu Niemiec, przegrywając na wyjeździe po dogrywce z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3.

Reprezentant Polski należał do wyróżniających się postaci na boisku. Od początku spotkania przejawiał dużą ochotę do gry, a w 39. minucie strzelił swojego premierowego gola dla Herthy. 24-letni napastnik dostał piłkę od Pascala Koepke i przytomnym, płaskim uderzeniem z dwunastu metrów pokonał Alexandra Nuebela.

W tym momencie podopieczni Juergena Klinsmanna prowadzili już 2:0 i wydawało się, że pewnie zmierzają po awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec. Stało się jednak inaczej. Schalke w drugiej połowie – na przestrzeni zaledwie sześciu minut – odrobiło straty, a w dogrywce poszło za ciosem. Decydujące dla losów meczu trafienie zaliczył Benito Raman w 115. minucie.

„Stara Dama” będzie teraz mogła skupić się już jedynie na Bundeslidze. W sobotę (8 lutego) zmierzy się przed własną publicznością z 1. FSV Mainz 05. Po dwudziestu kolejkach Hertha plasuje się na trzynastym miejscu w tabeli. Najbliższy rywal berlińczyków zajmuje piętnastą pozycję.