Puchar Polski. Śląsk i Cracovia zasiliły grono ćwierćfinalistów

Śląsk Wrocław i Cracovia Kraków dołączyły do grona ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego uporali się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Pasy nie dały szans GKS-owi Katowice.

Mateusz Szczepaniak Adam Kokoszka Krzysztof DanielewiczWyraźnie pogrążeni w kryzysie Górale chcieli się podnieść po kuriozalnej klęsce z Wisłą Kraków. Porażka 0:6 przesądziła o dymisji Dariusza Kubickiego, którego na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Robert Podoliński. W pierwszych minutach bramkarz Śląska miał pełne ręce roboty, a to za sprawą aktywnych w ofensywie Roberta Demjana i Mateusza Szczepaniaka. (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Wrocławianie z lepszej strony pokazali się dopiero w drugiej odsłonie. Sygnał do ataku dał nieskuteczny Krzysztof Danielewicz, a zwycięskiego gola zdobył w 58. minucie Marcel Gecov, który wykorzystał centrę Flavio Paixao. Było to pierwsze celne uderzenie gości w meczu. Wynik nie uległ już zmianie, choć przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Kamil Biliński. Przegrał jednak pojedynek oko w oko z Emilijusem Zubasem.

Trener Cracoviii Jacek ZieliñskiWięcej bramek padło we wcześniejszym starciu GKS-u Katowice z Cracovią Kraków. Momentami I-ligowiec potrafił wyraźnie zdominować podopiecznych Jacka Zielińskiego. Mocną stroną Pasów okazała się skuteczność. Trafienia Miroslava Covilo, Erika Jendriska i Boubacara Dialiby pozwoliły im na wygraną 3:1. Jedyną bramkę dla miejscowych zdobył w 79. minucie Grzegorz Goncerz (rzut karny). (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

* * *

Wyniki wtorkowych spotkań 1/8 finału Pucharu Polski:

GKS Katowice – Cracovia Kraków 1:3 (0:1)
Grzegorz Goncerz 79’(k.) – Miroslav Covilo 19’ Erik Jendrisek 70’ Boubacar Dialiba 84’

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)
Marcel Gecov 58’

Wyniki wcześniejszych spotkań 1/8 finału Pucharu Polski rozegranych w dniach 15-16.09.2015:

Stal Stalowa Wola – Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1)