Serie A. Napoli rozbiło Genoę, gol i asysta Zielińskiego!

SSC Napoli po świetnej grze pokonało na własnym terenie Genoę CFC aż 6:0. Jednym z bohaterów meczu został Piotr Zieliński, który strzelił gola oraz zaliczył asystę.

SSC Napoli – Genoa CFC 6:0 (1:0)
Hirving Lozano 10′ 65′ Piotr Zieliński 46′ Dries Mertens 57′ Eljif Elmas 69′ Matteo Politano 72′

Reprezentant Polski błysnął formą strzelecką tuż po przerwie, kiedy to przebiegł z piłką kilkanaście metrów, następnie zagrał na lewe skrzydło do Eljifa Elmasa, a ten od razu posłał futbolówkę w sam środek pola karnego. Piłkę po drodze trącił Victor Osimhen, zaś całość wykończył Piotr Zieliński. 26-letni pomocnik zdążył jeszcze wymanewrować jednego z obrońców i pewnym, spokojnym uderzeniem z jedenastu metrów pokonał Federico Marchettiego.

Dla naszego rodaka było to 23. trafienie na ligowych boiskach we Włoszech.

Kadrowicz Jerzego Brzęczka na tym jednak nie poprzestał. W 57. minucie zaliczył bowiem asystę, gdy precyzyjnym podaniem obsłużył Driesa Mertensa. Belgowi nie pozostało nic innego, jak tylko dopełnić formalności i strzałem z piętnastu metrów w zasadzie przesądził o losach spotkania.

Napoli ostatecznie rozbiło Genoę aż 6:0, a Piotr Zieliński przebywał na placu gry do 72. minuty. Podopieczni Gennaro Gattuso, dzięki kolejnej wygranej, wskoczyli na fotel lidera Serie A. W następnym meczu zmierzą się na wyjeździe z obrońcą tytułu – Juventusem Turyn (4 października, godzina 20:45).