Bundesliga. Hoffenheim zlało Bayern! Lewandowski wszedł z ławki

Bayern Monachium doznał pierwszej porażki w 2020 roku. Ekipa ze stolicy Bawarii została rozbita na wyjeździe przez TSG 1899 Hoffenheim, przegrywając aż 1:4. Od 57. minuty na boisku przebywał Robert Lewandowski.

TSG 1899 Hoffenheim – Bayern Monachium 4:1 (2:1)
Ermin Bicakcić 16′ Munas Dabbur 24′ Andrej Kramarić 77′ 90′(k.) – Joshua Kimmich 36′

Podopieczni Sebastiana Hoenessa od początku meczu pracowali na trzy punkty, a pierwszy cios zadali w 16. minucie. Wówczas Ermin Bicakcić wykorzystał centrę Dennisa Geigera z rzutu rożnego i uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka otworzył wynik spotkania.

W 24. minucie było już 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Munas Dabbur, który w sytuacji sam na sam efektowną podcinką pokonał wychodzącego z bramki Manuela Neuera.

Bayern jeszcze przed przerwą zmniejszył straty. Thomas Mueller podał do blisko ustawionego Joshuy Kimmicha, a ten ładnym strzałem tuż zza pola karnego nie dał szans Oliverowi Baumannowi. Zanim futbolówka zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Wydawało się, że tylko kwestią czasu będzie, kiedy mistrzowie Niemiec doprowadzą do remisu. W tym celu miał pomóc między innymi Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 57. minucie.

Obecność naszego rodaka na placu gry na niewiele jednak się zdała. Ostatni kwadrans należał już bowiem tylko i wyłącznie do gospodarzy, którzy zaaplikowali faworytowi z Monachium jeszcze dwa gole – oba autorstwa Andreja Kramarcia. Chorwat najpierw uderzeniem z półwojela zmusił do kapitulacji Manuela Neuera, a następnie pewnie egzekwował rzut karny wywalczony przez rezerwowego Ihlasa Bebou.

Ostatecznie Heffenheim wygrało aż 4:1 i zostało nowym liderem 1. Bundesligi.

Ekipa Hansiego Flicka poniosła natomiast pierwszą porażkę od 7 grudnia 2019 roku (1:2 z Borussią Moenchengladbach). Od tamtego czasu mogła się pochwalić serią 32 spotkań bez przegranej we wszystkich rozgrywkach. „Bawarczycy” spadli na siódme miejsce w tabeli.