Polacy za granicą. Przełamanie Dawida Kownackiego! Jego gol zapewnił Fortunie Duesseldorf komplet punktów

Dawid Kownacki wszedł w nowy sezon w bardzo dobrym stylu. Polak strzelił jedynego gola w wygranym przez Fortunę Duesseldorf meczu 2. Bundesligi z Wuerzburger Kickers. Dla naszego rodaka było to pierwsze trafienie od maja 2019 roku.

Fortuna Duesseldorf – Wuerzburger Kickers 1:0 (0:0)
Dawid Kownacki 82′

Za Dawidem Kownacki trudny okres. Sześciokrotny reprezentant Polski w lutym tego roku – podczas jednego z treningów – doznał bardzo poważnej kontuzji więzadeł w kolanie, co sprawiło, że pauzował przez cztery miesiące. W tym czasie Fortuna spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Kiedy były zawodnik Lecha Poznań uporał się już z urazem, w sierpniu zakaził się koronawirusem. Do treningów wrócił tym razem po blisko miesięcznej przerwie. W sobotnie popołudnie w końcu zaliczył swój pierwszy mecz w nowym sezonie.

„Kownaś” domowe starcie Fortuny z Wuerzburger zaczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 73. minucie, zastępując Kenana Karamana. Niedługo później przesądził o losach rywalizacji. Po centrze Thomasa Pledla z lewej strony dobił uderzenie jednego z klubowych kolegów i z bliska wepchnął futbolówkę do siatki.

Dla 23-letniego piłkarza był to pierwszy gol od 11 maja 2019 roku, kiedy to zdobył bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Borussią Dortmund (2:3).

Fortuna ostatecznie wygrała 1:0 i tym samym zaliczyła pierwszy komplet punktów w bieżących rozgrywkach. Podopieczni Uwe Roeslera po dwóch seriach gier plasują się obecnie na ósmym miejscu w tabeli 2. Bundesligi.