Liga Narodów. Remis w debiucie Brzęczka

Polacy długo prowadzili w Bolonii z Włochami po golu Piotra Zielińskiego. Ostatecznie zremisowali jednak 1:1 i na inaugurację Ligi Narodów podzielili się punktami z podopiecznymi Roberto Manciniego.

Po nieudanym mundialu nikt nie liczył na wielki mecz w wykonaniu biało-czerwonych. Tymczasem po pięciu minutach, podczas których częściej przy piłce utrzymywali się Włosi, przeszliśmy do akcji i zaczęliśmy przejmować inicjatywę.

W świetnej okazji po dograniu Roberta Lewandowskiego bliski szczęścia był Piotr Zieliński. Jego uderzenie znakomicie obronił Gianluigi Donnarumma. Podopieczni Jerzego Brzęczka grali przede wszystkim skutecznie w obronie. Dobra postawa w defensorów pozwalała na szybkie przechodzenie do kontrataków. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Piotr Zieliński, który był jednym z najbardziej krytykowanych podczas rosyjskiego turnieju piłkarzy. To on dyktował tempo akcji, potrafił wychodzić spod pressingu dryblingiem i strzelił gola pięć minut przed przerwą. „Zielu” – po centrze na długi słupek Roberta Lewandowskiego – uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Donnarummę. Jedynym zagrożeniem ze strony Włochów, które sami sprokurowali Polacy, okazało się niecelne uderzenie Federico Bernardeschiego.

Dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Lewandowski. Jakub Błaszczykowski złamał akcję z lewej strony do środka pola, oddał strzał, ale piłka odbiła się od jednego z obrońców. Polski snajper intuicyjnie próbował kończyć sytuację, ale z bliska nie trafił w światło bramki.

W odpowiedzi po raz kolejny pokazał się Bernardeschi. Włoch zbiegł przed szesnastkę, jednak futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. Nasz golkiper musiał wykazać się umiejętnościami kwadrans przed końcem spotkania. Strzał Federico Chiesy próbował zablokować Kamil Glik, a „Fabian” w ostatniej chwili złapał futbolówkę. Kilka chwil później Jakub Błaszczykowski sfaulował Chiesę w  polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Jorginho. Końcówka nie przyniosła już większych emocji i oba zespoły musiały zadowolić się jednym punktem.

Polacy 11 września zmierzą się w towarzyskim meczu z Irlandią. Kolejne mecze Ligi Narodów biało-czerwoni rozegrają w październiku w Chorzowie.