Premier League. Arsenal lepszy od City w hicie kolejki!

Arsenal Londyn pokonał na własnym stadionie Manchester City 2:1 w hicie 17. kolejki Premier League. Zwycięstwo Kanonierom zapewnili Theo Walcott oraz Olivier Giroud. Na otarcie łez gola dla Obywateli zdobył Yaya Toure. Zwycięstwa odnieśli także piłkarze Leicester City i Chelsea Londyn, a wpadki zaliczyły ekipy Manchesteru United oraz Liverpoolu.

Arsenal Londyn – Manchester City 2:1 (2:0)
Theo Walcott 33’ Olivier Giroud 45’ – Yaya Toure 82’

FC Arsenal vs Manchester CityPoczątek spotkania należał do podopiecznych Manuela Pellegriniego. Dogodne okazje na zdobycie bramki zmarnowali jednak David Silva i Kevin De Bruyne. Na prowadzenie wyszli jednak piłkarze Arsenalu. Joe Harta precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Theo Walcott. Kanonierzy błyszczeli skutecznością. Tuż przed przerwą drugi strzał zakończył się kolejnym golem. Dobre dogranie Mesuta Oezila wykorzystał Olivier Giroud. Po przerwie bliski szczęścia był Joel Campbell, ale ten minimalnie przestrzelił, a chwilę później jego uderzenie nogą obronił Hart. W 82. minucie Petra Cecha przepięknym strzałem zdołał pokonać Yaya Toure, ale było już za późno i to Arsenal sięgnął po komplet punktów.

Everton FC – Leicester City 2:3 (1:1)
Romelu Lukaku 32’ Kevin Mirallas 89’ – Riyiad Mahrez 27’(k.) 65’(k.) Shinji Okazaki 69’

Tempa nie zwalniają liderzy Premier League. Tym razem piłkarze Leicester City pokonali na wyjeździe Everton 3:2. Lisy objęły prowadzenie po trafieniu Riyiada Mahreza z jedenastu metrów. Do remisu szybko doprowadził Romelu Lukaku, dla którego była to bramka w siódmym meczu z rzędu. Po przerwie ponownie z wapna trafił Mahrez. Chwilę później było już 3:1. Błąd Seamusa Colemana wykorzystał Shinji Okazaki i gol Kevina Mirallasa w 89. minucie nie dał The Toffies żadnego punktu.

Manchester United – Norwich City 1:2 (0:1)
Anthony Martial 66’ – Cameron Jerome 38’ Alexander Tettey 54’

Manchester United vs Norwich CityW Teatrze Marzeń Manchester United podejmował Norwich City. Czerwone Diabły na ligowe zwycięstwo czekają od 21 listopada i… poczekają jeszcze trochę. O ile pierwsza część spotkania mogła napawać optymizmem pod względem organizacji gry i motywacji piłkarzy, o tyle skuteczność była już na marnym poziomie. Brak udokumentowania przewagi zemścił się w 38. minucie, kiedy to wynik otworzył Nathan Redmond. Dziesięć minut po powrocie na murawę kolejne trafienie dołożył Alexander Tettey. Rozmiary porażki zmniejszył Anthony Martial, który przełamał się po trzech miesiącach ligowej posuchy. Norwich zdołało jednak utrzymać korzystny wynik i wywieźć z Old Trafford komplet punktów.

Chelsea Londyn – Sunderland AFC 3:1 (2:0)
Branislav Ivanović 5’ Pedro Rodriguez 13’ Oscar 50’(k.) – Fabio Borini 52’

Chelsea v SundeerlandPo odejściu Jose Mourinho piłkarze Chelsea przypomnieli sobie, jak kopie się piłkę. Już w 5. minucie meczu przeciwko Sunderlandowi do siatki trafił Branislav Ivanović. Serb niecałe dziesięć minut później asystował przy trafieniu Pedro Rodrigueza. Tuż po przerwie z karnego Costela Pantilimona pokonał Oscar, a honorowego gola dla Kotów zdobył Fabio Borini.

Swansea City – West Ham United 0:0

Pierwszy – od jedenastu kolejek – mecz bez straty bramki zaliczył golkiper Swansea City, Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski nie cieszył się jednak ze zwycięstwa, ponieważ zawiedli jego koledzy z ataku. Łabędzie zremisowały bezbramkowo z West Hamem United.

West Bromwich Albion – Bournemouth AFC 1:2 (0:0)
Gareth McAuley 79’ – Adam Smith 52’ Charlie Daniels 87’

Do trzeciego zwycięstwa z rzędu swojej drużyny przyczynił się Artur Boruc. Jego Bournemouth pokonało West Bromwich Albion 2:1. Wiśnie oddaliły się tym samym od strefy spadkowej na dystans pięciu punktów.

Po 17. kolejkach ligowej tabeli wciąż przewodzi rewelacyjnie spisujące się w obecnym sezonie Leicester City, które o dwa oczka wyprzedza Arsenal Londyn. Na 3. miejscu – ze stratą czterech punktów do lidera – znajduje się Manchester City, natomiast na 4. pozycję, kosztem Manchesteru United, wskoczył Tottenham Hotspur. Obrońca tytułu – Chelsea Londyn – oddaliła się nieco od strefy spadkowej, awansując na 15. lokatę. Stawkę niezmiennie zamyka Aston Villa, która do tej pory uzbierała na swoim koncie zaledwie siedem oczek.