fot. PAP/Marcin Bielecki

Ekstraklasa. Szczecin ma lidera!

Miał być lider w Szczecinie i jest lider. Z pewnością nie takiej gry oczekiwali postronni obserwatorzy piłki kopanej w Polsce, ale fani Portowców dostali to, czego chcieli i w bardzo dobrych humorach opuszczali stadion po meczu z Arką.


Początkowo nic nie wskazywało na trzy punkty, a raczej na typowe, nudne 0:0. Bramkarze co prawda nie byli bezrobotni, ale Dante Stipica testowany kolejno przez Nabila Aankoura, Kamila Antonika i Fabiana Serrarensa nie miał większych problemów z utrzymaniem czystego konta. Portowcy wcześniej zdołali realnie zagrozić gościom jedynie strzałem Zvonimira Kozulja, przy którym jak struna musiał się wyciągnąć Pavels Steinbors.

Ze strony miejscowych to jednak wszystko, co ciekawe. Z gry obu zespołów wynikało bowiem niewiele. Poza kilkoma wcześniej wymienionymi strzałami działo się naprawdę mało, by nie powiedzieć, że aż nazbyt mało jak na najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju.

Nieco powodów do dumy kibice mieli w przerwie. Kierownictwo klubu wykonało miły gest, nagradzając przed widownią wicemistrzów Polski U15 i mistrzów Polski w grę FIFA19.

Po zmianie stron było już jednak ciekawiej, choć nie od razu. Na zryw gości trzeba było poczekać nieco ponad dziesięć minut. Michał Nalepa znakomicie uruchomił Kamila Antonika. Ten wyszedł sam na sam ze Stipicą. Chorwat wyczuł jednak jego intencje i sparował uderzenie.

Kolejny gorący fragment meczu to ostatni kwadrans. Najpierw zza pola karnego do siatki trafił Zvonimir Kozulj, a następnie arbiter podyktował rzut karny dla Arki. W tym momencie swoją przydatność po raz kolejny udowodnił system VAR. Sędzia cofnął swoją decyzję, a do ataku ruszyli gospodarze. Spotkanie w samej końcówce zamknął Srdjan Spiridonović. Snajper poradził sobie z defensorami z Gdyni i nie dał Steinborsowi najmniejszych szans.

Pogoń, po dwóch kolejkach, jest samodzielnym liderem Ekstraklasy z kompletem zwycięstw na koncie. Arka, z dwiema porażkami, znajduje się po drugiej stronie tabeli.

***

Pogoń Szczecin Arka Gdynia 2:0 (0:0)
Zvonimir Kozulj 76’ Srdjan Spiridonović 90’

Pogoń: Dante Stipica – Ricardo Nunes, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, David Stec – Zvonimir Kozulj, Kamil Drygas, Santeri Hostikka (56’ Adam Frączczak), Tomas Podstawski (63’ Marcin Listkowski), Sebastian Kowalczyk – Adam Buksa (73’ Srdjan Spiridonović)

Arka: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup, Adam Marciniak – Adam Deja, Azer Busuladzić – Nabil Aankour (80’ Dawit Schirtladze), Michał Nalepa, Kamil Antonik (70’ Mateusz Młyński) – Fabian Serrarens (80’ Aleksandar Kolew)

Żółte kartki: Adam Marciniak, Adam Deja, Kamil Antonik (Arka)

Sport.RIRM

drukuj