fot. PAP/Krzysztof Świderski

Siatkówka. Heynen skreślił Bednorza i Kochanowskiego

Bez Bartosza Bednorza i Jakuba Kochanowskiego reprezentacja Polski weźmie udział w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera oraz turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Trener Vital Heynen dokonał tym samym kolejnego zaskakującego wyboru.


Długo wydawało się, że Bartosz Bednorz – dzięki świetnej postawie w turnieju finałowym Ligi Narodów (wybrany do „drużyny marzeń”) – wywalczył sobie miejsce w kadrze na kwalifikacje olimpijskie. Nic jednak bardziej mylnego. Zawodnik włoskiego Azimutu Modena przegrał rywalizację z innymi przyjmującymi: Wilfredo Leonem, Michałem Kubiakiem, Aleksandrą Śliwką oraz Arturem Szalpukiem.

Kolejną niespodzianką jest brak powołania dla Jakuba Kochanowskiego. Mistrz świata z 2018 roku był do tej pory etatowym środkowym w zespole prowadzonym przez Vitala Heynena, a w rozegranych w ostatni weekend meczach towarzyskich z Holandią wypadł z bardzo dobrej strony, stąd jego nieobecność – mimo sporej konkurencji wśród środkowych – może dziwić. Ostatecznie selekcjoner biało-czerwonych postawił na Karola Kłosa, Piotra Nowakowskiego i Mateusza Bieńka.

Przypomnijmy, że Polacy w XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (1-3 sierpnia) zmierzą się kolejno z Serbią, Brazylią oraz Finlandią. Tydzień później mistrzowie świata przystąpią już do najważniejszej imprezy sezonu – kwalifikacji olimpijskich. W dniach 9-11 sierpnia podopieczni belgijskiego szkoleniowca podejmą Tunezję, Francję, a na koniec Słowenię. Bezpośredni awans wywalczy tylko zwycięzca eliminacji. Areną zmagań będzie gdańsko-sopocka Ergo Arena.

***

Skład reprezentacji Polski na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i kwalifikacje olimpijskie:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski

Środkowi: Karol Kłos, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Sport.RIRM

drukuj