fot. PAP/EPA

IO Tokio 2020. Polscy siatkarze poznali rywali, uniknęli „grupy śmierci”

Polscy siatkarze poznali grupowych rywali na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. W pierwszej fazie turnieju biało-czerwoni zmierzą się z Japonią, Włochami, Kanadą, Iranem oraz Wenezuelą.


Tak, jak można było przewidywać, polscy siatkarze uniknęli trudnych rywali w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego. Podopieczni Vitala Heynena trafili do grupy A, gdzie za przeciwników będą mieli Japonię (gospodarz imprezy), Włochy, Kanadę, Iran oraz Wenezuelę. Biało-czerwoni są zdecydowanym faworytem w tym zestawieniu i nie powinni mieć większych problemów z awansem do ćwierćfinału.

Niezwykle ciekawie prezentuje się grupa B. Zagrają w niej: Brazylia (obrońca tytułu), USA (brązowy medalista igrzysk z 2016 roku), Rosja, Argentyna, Francja oraz Tunezja. To właśnie z jednym z tych zespołów Polacy zmierzą się w fazie pucharowej. Promocję do najlepszej „ósemki” wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Olimpijski turniej siatkarzy w Tokio rozpocznie się 25 lipca. Finał zaplanowano na 8 sierpnia.

***

Grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela

Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja

Sport.RIRM

drukuj