fot. PAP/EPA

Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw świata siatkarek

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadającym się meczem trzeciego dnia mistrzostw świata siatkarek było starcie Holenderek z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych, które zakończyło się zaskakująco łatwym triumfem podopiecznych Karcha Kiraly’ego, 3:0. Dzięki tej wygranej Amerykanki zapewniły już sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Niezwykle cenne zwycięstwa zanotowały również Włoszki, Brazylijki, Chinki oraz Rosjanki.


Grupa A

Niemcy Tunezja 3:0

(25:7, 25:12, 25:7)

Niemcy: Pettke (11), Brinker (7), Geerties (6), Kozuch (6), Weiss (1), Karg (1), Thomsen (libero) oraz Lippman (7), Silge (6) i Weihenmaier (6)

Tunezja: F. Agrebi (6), R. Agrebi, Jemaii, Lengliz, Halima, Barhoumi, Mami (libero) oraz Brik, Boughanami, Ghoul (4) i Ghobji

***

Chorwacja Dominikana 2:3

(22:25, 13:25, 25:22, 26:24, 17:19)

Chorwacja: S. Usić (13), Jerkow (16), Milos (8), Fabris (5), Brcić (3), Poljak (18), Jelić (libero) oraz Grbać (1), Popović (13), Cutuk, M. Usić i Klarić (libero)

Dominikana: Vargas (8), Marte (4), Arias (12), Rivera (14), Mambru (25), De La Cruz (15), Castillo (libero) oraz Binet (1), Martinez (4), Fersola i Pena

***

Argentyna Włochy 0:3

(17:25, 17:25, 16:25)

Argentyna: Nizetich (12), Sosa (7), Reyes (5), Boscacci (4), Rodriguez (1), Castiglione (1), Gaido (libero) oraz Fernandez (5), Fresco i Curatola

Włochy: Centoni (16), Costagrande (13), Del Core (12), Chirichella (8), Arrghetti (3), Lo Bianco (1), Cardullo (libero) oraz Folie (3), Bosetti (2), Diouf (1) i Ferretti

***

Tabela grupy A:

  1. Włochy 9 pkt. 9:0 (226:132) awans
  2. Dominikana 7 pkt. 9:4 (301:252) awans
  3. Niemcy 7 pkt. 8:3 (256:176) awans
  4. Chorwacja 4 pkt. 5:7 (255:279)
  5. Argentyna 0 pkt. 1:9 (177:252)
  6. Tunezja 0 pkt. 0:9 (101:225)

Grupa B

Kanada Brazylia 0:3

(14:25, 8:25, 18:25)

Kanada: Page (10), Love (4), Charuk (3), Pavan (2), Marcelle (8), Lundquist, Andrew-Wasylik (libero) oraz Barclay, Field (3), Cyr i Cranston

Brazylia: Fabiana (11), Dani Lins (1), Thaisa (8), Jaqueline (16), Sheilla (12), Fe Garay (8), C. Brait (libero) oraz Fabiola, Natalia, Caixeta (1), Guimaraes i Silva (2)

***

Kamerun Serbia 0:3

(17:25, 13:25, 24:26)

Kamerun: Mogoung (5), Nana (15), Bassoko (3), Koulla (1), Mballa (1), Bikatal (6), Iroume (libero) oraz Gamkoua, Ntame, Nyoyo (2) Fawziya (1) i Etoga (libero)

Serbia: Brakocević (17), Zivković (5), Malesević (4), Veljković (14), Nikolić (12), Ninković (4), Cebić (libero)

***

Turcja Bułgaria 2:3

(25:20, 23:25, 18:25, 27:25, 12:15)

Turcja: Sonsirma (17), Akman (17), Tokatlioglu (16), Guidetti (9), Aydemir (4), Ozsoy (20), Karadayi (libero) oraz Pasaoglu (2) i Karakoyun (1)

Bułgaria: Kitipowa, Rabadziewa (23), Dimitrowa (11), Wasilewa (26), S. Filipowa (11), Nikolowa (17), M. Filipowa (libero) oraz Nenowa (1) i Kolewa

***

Tabela grupy B:

  1. Brazylia 9 pkt. 9:0 (225:144) awans
  2. Serbia 8 pkt. 9:3 (277:235) awans
  3. Turcja 4 pkt. 6:6 (261:244)
  4. Bułgaria 3 pkt. 5:8 (267:286)
  5. Kanada 3 pkt. 3:7 (174:216)
  6. Kamerun 0 pkt. 1:9 (167:246)

Grupa C

Tajlandia Meksyk 3:0

(27:25, 36:34, 26:24)

Tajlandia: Kongyot (22), Luangtonglang (14), Bamrungsuk (6), Bundasak (4), Guedpard (4), Kaewpin (4), Kuttika (4), Wanna (libero) oraz Thipachot (5), Sineenat (2), Yupa i Soraya

Meksyk: Rangel (17), Sainz (16), Carranza (15), Rios (8), Urias (8), Resendiz (4), Lopez (libero) oraz Segura, Frias, Orellana i Hernandez

***

Kazachstan Rosja 0:3

(13:25, 21:25, 16:25)

Kazachstan: Anarkułowa (10), Mudrickaja (9), Matwiejewa (10), Nassedkina (5), Issajewa (2), Iszimcewa (3), Storożenko (libero) oraz Omelczenko (1), Łukomskaja i Fendrikowa (libero)

Rosja: Gonczarowa (14), Zariażko (11), Starcewa (6), Koszelewa (11), Gamowa (7), Fetisowa (8), Kriuczkowa (libero) oraz Malych (5), Pasynkowa (1), Kosianenko, Podskalnaja i Małowa (libero)

***

Holandia USA 0:3

(27:29, 21:25, 18:25)

Holandia: Plak (16), Buijs (11), Pietersen (5), De Kruijf (4), Belien (3), Stoltenborg (3), Schoot (libero) oraz Flier (7), Steenbergen (4), Dijkema (1), Oosterveld i Slöetjes

USA: Dietzen (14), Hill (14), Larson-Burbach (13), Dixon (10), Murphy (8), Glass (5), Banwarth (libero) oraz Fawcett (6), Thompson i Hildebrand

***

Tabela grupy C:

  1. Rosja 9 pkt. 9:0 (225:161) awans
  2. USA 9 pkt. 9:1 (248:193) awans
  3. Holandia 6 pkt. 6:3 (216:198)
  4. Tajlandia 3 pkt. 3:6 (218:233)
  5. Meksyk 0 pkt. 1:9 (205:268)
  6. Kazachstan 0 pkt. 0:9 (166:225)

Grupa D

Portoryko Azerbejdżan 2:3

(20:25, 26:24, 24:26, 25:16, 15:17)

Portoryko: K. Ocasio (21), Rosa (20), Morales (10), Enright (6), S. Ocasio (6), Valentin (2), Selihamer (libero) oraz Cruz (14), Mojica i Velez

Azerbejdżan: Rahimowa (31), Gurbanowa (13), Bajramowa (10), Kowalienko (9), Kurt (6), Abdulazimowa (4), Alijewa (libero) oraz Kisieljowa (libero), Gasimowa, Parchomienko, Matiaskowa-Aghajewa i Żydkowa

***

Kuba Japonia 0:3

(19:25, 24:26, 23:25)

Kuba: Gracia Gonzalez (3), Rojas Orta (12), Vargas Abreu (10), Hernandez Santas, Lescay Cajigal (8), Matienzo Linares (10), Borrell Cruz (libero) oraz Alvarez Hernandez (5) i Moreno Borrero (4)

Japonia: Nagaoka (8), Kimura (9), Shinnabe (7), Ebata (13), Ono (8), Miyashita (3), Tsutsui (libero) oraz Takada, Yamaguchi (2) i Ishii

***

Belgia Chiny 0:3

(21:25, 22:25, 19:25)

Belgia: Bland (5), Dirickx (6), Heyrman (11), Leys (10), Van Hecke (14), Vandesteene (4), Courtois (libero) oraz Colman, Strumilo, Rousseaux i Van de Vijver

Chiny: Zhu (16), J. Yang (5), Wei, Zeng (18), Xu (6), Hui (16) i Chen (libero) oraz F. Yang (1), Yuan i Shen

***

Tabela grupy D:

  1. Chiny 9 pkt. 9:0 (225:169) awans
  2. Japonia 7 pkt. 8:4 (273:258)
  3. Azerbejdżan 4 pkt. 6:7 (256:285)
  4. Portoryko 4 pkt. 5:6 (248:249)
  5. Belgia 3 pkt. 4:6 (227:215)
  6. Kuba 0 pkt. 0:9 (175:228)

Sport/RIRM

drukuj