fot. PAP/Leszek Szymański

Siatkówka. Bartosz Kurek przegrał z kontuzją, nie zagra w kwalifikacjach olimpijskich

Potwierdził się najgorszy scenariusz. Bartosz Kurek, najlepszy siatkarz ubiegłorocznych mistrzostw świata, nie będzie mógł wystąpić w sierpniowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Reprezentant Polski przegrał z kontuzją kręgosłupa. 


Informację, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

– Bartek nie będzie mógł pomóc reprezentacji Polski w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich ani w mistrzostwach Europy – powiedział szef PZPS.

Bartosz Kurek kontuzji kręgosłupa nabawił się pod koniec ligowego sezonu. Początkowo wydawało się, że rehabilitacja będzie na tyle sprawnie przebiegała, że Polak zdąży na czas i wystąpi w najważniejszej imprezie sezonu. Sam zawodnik był nawet na zgrupowaniu kadry w Spale, a na przełomie maja i czerwca przebywał razem z kolegami w Katowicach w trakcie pierwszego weekendu Ligi Narodów.

Ostatnio pojawiły się jednak komplikacje zdrowotne. Naszego atakującego zabrakło już podczas kolejnego – trwającego właśnie – zgrupowania kadry. Teraz nie wiadomo, czy w ogóle pojawi się na boisku w tym roku. Zdaniem Jacka Kasprzyka, jest jeszcze pewna szansa, że gracza włoskiego Vero Volley Monza być może zobaczymy dopiero w październikowym Pucharze Świata.

Turniej eliminacyjny panów do igrzysk w Tokio odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia. Polacy – podczas trzydniowych zmagań w gdańskiej Ergo Arenie – zmierza się z Tunezyjczykami, Słoweńcami i Francuzami. Olimpijską przepustkę wywalczy tylko zwycięzca.

Sport.RIRM

drukuj