Orlen Liga. Zacięte spotkanie w Policach, zwycięski Chemik

Siatkarki Chemika Police pokonały 3:0 Impel Wrocław w pierwszym meczu finałowym polskiej ligi siatkówki kobiet. Wbrew pozorom, spotkanie było bardzo wyrównane, a losy każdego z setów ważyły się do ostatniej piłki.

Więcej szans na triumf w tym spotkaniu dawano policzankom, które w fazie zasadniczej sezonu dwukrotnie okazywały się lepsze od zawodniczek z Wrocławia. Chemik w półfinale rozgrywek okazał się lepszy od Tauronu Dąbrowa Górnicza, wygrywając w serii 3-0. Impel w rywalizacji z Atomem Treflem Sopot zwyciężył 3-1.

Pierwsza część inauguracyjnej partii była niezwykle wyrównana. Trwała walka punkt za punkt. Przyjezdne zdołały w pewnej chwili wyjść na prowadzenie 22:20, ale wtedy bardzo dobrze w polu zagrywki zagrały policzanki. Udało im się odrobić straty i doprowadzić do wyniku 24:22. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły w pierwszej odsłonie 25:23.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie do poprzedniego. Wrocławianki grały bardzo ambitnie, a wynik przez cały czas oscylował w granicach remisu. O losach tej partii zadecydowała gra na przewagi. W tej fazie spotkania więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Chemika, które wygrały 28:26.

Najwięcej emocji dostarczyła ostatnia odsłona tego pojedynku. Tym razem Impel odskoczył rywalkom już na początku seta (6:3). Kilka minut potem na tablicy wyników widniał już remis 9:9. Wtedy to zawodniczki z Dolnego Śląska zdobyły aż 6 punktów z rzędu, nie tracąc żadnego! To podrażniło ambicję miejscowych, które sukcesywnie zaczęły zmniejszać straty. Ostatecznie policzanki wygrały tego seta 25:22, a cały mecz 3:0.

Siatkarki Chemika prowadzą w rywalizacji finałowej 1-0. Tytuł mistrzowski zdobędzie zespół, który jako pierwszy wygra trzy spotkania. Kolejny pojedynek finałowy Orlen Ligi już jutro o 20:30 w Policach.

Chemik Police – Impel Wrocław 3:0 (25:23, 28:26, 25:22)

Chemik Police: Ognjenović, Bjelica, Glinka-Mogentale, Werblińska, Bednarek-Kasza, Mróz, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska.

Impel Wrocław: Dirickx, Konieczna, Brinker, Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Kaczor.