fot. twitter.com/volleyzenit

Siatkówka. Bartosz Bednorz oficjalnie w Zenicie Kazań

Bartosz Bednorz został nowym zawodnikiem Zenitu Kazań. 25-letni siatkarz przeniósł się do rosyjskiej Superligi z włoskiej Modeny Volley.


To niewątpliwie jeden z największych hitów transferowych z udziałem polskiego siatkarza w ostatnich latach. Bartosz Bednorz – po dwóch bardzo dobrych latach spędzonych w Modenie Volley – przeszedł do Zenitu Kazań. Według medialnych doniesień, w nowym klubie będzie zarabiał aż 900 tysięcy euro za sezon gry.

Reprezentant Polski ma być jednym z liderów ekipy prowadzonej przez Władimira Alekno. Razem z Francuzem Earvinem N’Gapethem będzie dbał o przyjęcie w zespole. Wiadomo również, że na pozycję atakującego powróci Maksim Michajłow, a  rozgrywającym dziesięciokrotnych mistrzów Rosji pozostanie Aleksander Butko.

Zenit to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Sześciokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów – w latach 2015-2018 za każdym razem zwyciężał w tych rozgrywkach. Wówczas największą gwiazdą drużyny był Wilfredo Leon.

Sezon 2019/2020 nie był jednak udany dla nowego zespołu Bartosza Bednorza. Ekipa z Kazania zajęła drugie miejsce w Superlidze, a w Champions League nawet nie zdołała wyjść z grupy, w której rywalizowała między innymi z Jastrzębskim Węglem. Ponadto, poniosła klęskę w klubowych mistrzostwach świata.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl