fot. twitter.com/volleyzenit

Siatkówka. Bartosz Bednorz oficjalnie w Zenicie Kazań

Bartosz Bednorz został nowym zawodnikiem Zenitu Kazań. 25-letni siatkarz przeniósł się do rosyjskiej Superligi z włoskiej Modeny Volley.


To niewątpliwie jeden z największych hitów transferowych z udziałem polskiego siatkarza w ostatnich latach. Bartosz Bednorz – po dwóch bardzo dobrych latach spędzonych w Modenie Volley – przeszedł do Zenitu Kazań. Według medialnych doniesień, w nowym klubie będzie zarabiał aż 900 tysięcy euro za sezon gry.

Reprezentant Polski ma być jednym z liderów ekipy prowadzonej przez Władimira Alekno. Razem z Francuzem Earvinem N’Gapethem będzie dbał o przyjęcie w zespole. Wiadomo również, że na pozycję atakującego powróci Maksim Michajłow, a  rozgrywającym dziesięciokrotnych mistrzów Rosji pozostanie Aleksander Butko.

Zenit to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Sześciokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów – w latach 2015-2018 za każdym razem zwyciężał w tych rozgrywkach. Wówczas największą gwiazdą drużyny był Wilfredo Leon.

Sezon 2019/2020 nie był jednak udany dla nowego zespołu Bartosza Bednorza. Ekipa z Kazania zajęła drugie miejsce w Superlidze, a w Champions League nawet nie zdołała wyjść z grupy, w której rywalizowała między innymi z Jastrzębskim Węglem. Ponadto, poniosła klęskę w klubowych mistrzostwach świata.

Sport.RIRM

drukuj