fot. twitter.com/FCBayern

Bundesliga. Hansi Flick oficjalnie złożył podpis pod nową umową

To już oficjalna informacja. Hansi Flick złożył podpisał pod nowym kontraktem i związał się z Bayernem Monachium do czerwca 2023 roku.


Choć już na początku kwietnia władze Bayernu oficjalnie poinformowały, że osiągnęły pełne porozumienie z Hansim Flickiem ws. nowego kontraktu, to do tej pory obowiązywał on jedynie w formie „ustnej”. Dopiero dziś 55-letni trener złożył podpis pod umową. Ta będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku.

Przypomnijmy, że Hansi Flick przejął ekipę z Monachium w listopadzie 2019 roku po Niko Kovacu. Pod wodzą nowego szkoleniowca drużyna Roberta Lewandowskiego wygrała 18 z 21 meczów na wszystkich klubowych frontach. „Bawarczycy” przewodzą ligowej stawce i wciąż pozostają w grze o Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów.

Dla 55-latka Bayern to dopiero drugi zespół w karierze, którego jest pierwszym trenerem. Wcześniej samodzielnie pracował tylko w TSG 1899 Hoffenheim – w latach 2000-2005. Od 2006 do 2014 roku natomiast był asystentem Joachima Loewa w reprezentacji Niemiec.

Sport.RIRM

drukuj