Premier League. Wygrana The Reds w strugach deszczu

W hicie 26. kolejki Premier League piłkarze Southamton przegrali przed własną publicznością z FC Liverpoolem 0:2 (0:1). Bramki dla przyjezdnych zdobyli Philippe Coutinho i Raheem Sterling. Po tym zwycięstwie The Reds tracą do Świętych zaledwie punkt.

W pierwszej minucie Filip Djuricić przewrócił się w polu karnym gości, a główny arbiter spotkania nakazał grać dalej. Serb nie dowierzał własnym oczom. Chwilę później Święci już przegrywali. Philippe Coutinho huknął nie do obrony z odległości ponad 30 metrów. Fraser Forster nie miał żadnych szans na udaną interwencję. Po golu dla The Reds, miejscowi zaczęli mocno nacierać na bramkę rywali. W 7. minucie James Ward-Prowse uderzył z dystansu. Piłka groźnie zakozłowała, ale nie znalazła się w bramce. Do ostatniej minuty pierwszej połowy akcje obu ekip były rozbijane w bezpiecznych odległościach przez defensorów. W ostatniej  minucie pierwszej części gry w polu karnym Liverpoolu doszło do olbrzymiego zamieszania. Żaden z zawodników Świętych nie potrafił umiejętnie wykorzystać zakłopotania przyjezdnych i doprowadzić do remisu.

Drugą część spotkania od groźnego strzału rozpoczęła drużyna Ronalda Koemana. Graziano Pelle nie trafił w bramkę z 18 metrów. W 66. minucie Jordan Henderson miał okazje na podwyższenie wyniku. Strzał kapitana gości był minimalnie niecelny. Kilka chwil później Raheem Sterling zagrał do Coutinho, Brazylijczyk dośrodkował wprost do defensora gospodarzy – Matta Targetta. Anglik wybił wprost pod nogi niewidocznego przez cały mecz Sterlinga, a snajper Liverpoolu nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Jedenaście minut przed końcem spotkania rezerwowy Świętych – Dusan Tadić zmusił do interwencji Simona Mignoleta. Jego strzał w środek bramki pewnie złapał reprezentant Belgii. Daniel Sturridge pod koniec spotkania zakończył indywidualną akcję strzałem w światło bramki. Forster pewnie wyłapał uderzenie zmiennika Adama Lallany. Było to pierwsze celne uderzenie przyjezdnych, które nie zakończyło się golem. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry Morgan Schneiderlin przewrotką próbował zmniejszyć straty. Golkiper gości  nie dopuścił do tego i zakończył spotkanie bez straty bramki.

Po dzisiejszej wygrane Liverpool zmniejszył stratę do jednego oczka nad zawodnikami Ronalda Koemana. W nastęnym tygodniu Święci zagrają z West Bromwich Albion, a Liverpool zmierzy się z aktualnym mistrzem Anglii – Manchesterem City.