Premier League: Chelsea liderem, City złapało zadyszkę

Chelsea Londyn dzięki znakomitej postawie Edena Hazarda, wygrała z Newcastle United 3:0 i jest liderem angielskiej ekstraklasy. Manchester City zremisował wyjazdowe spotkanie z Norwich City 0:0.

Dzięki wysokiej porażce Arsenalu z Liverpoolem (1:5) Chelsea i City mogły razem zasiąść na fotelu lidera Premier League (ta sama ilość punktów przed meczem).

Chelsea po zwycięstwie nad Manchesterem City, kontynuuje bardzo dobrą passę. Tym razem „The Blues” z łatwością poradzili sobie z niżej notowanym Newcastle. Wielkie strzelanie na Stamford Bridge zaserwował sobie Eden Hazard. Skrzydłowy Chelsea w tym meczu popisał się hat-trickiem. Pierwszą bramkę Belga mogliśmy zobaczyć w 27 minucie. Branislav Ivanović podał w pole karne tam znalazł się Hazard, który nie dał szans Krulowi. Po siedmiu minutach było już 2:0. Hazard prostopadle podał do Samuela Eto.  Kameruńczyk piętą odegrał do Belga, a ten nie miał problemu ze skierowaniem piłki do bramki. Po zmianie stron w 60 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Chelsea. Do piłki podszedł Hazard i pewnie skompletował hat tricka. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Chelsea po tym zwycięstwie została samodzielnym liderem angielskiej ekstraklasy.

Manchester City zremisował wyjazdowe spotkanie z Norwich 0:0. Podopieczni Pellegriniego nie podnieśli się po skromnej choć dotkliwej porażce z Chelsea. The Citizens w tym meczu wystąpili bez swojego najlepszego napastnika Sergio Aguero. Ten fakt zaważył na słabej postawie jego kolegów, którzy nie mogli się przebić przez obronę „Kanarków”. Swoje okazje marnowali: Dzeko, Jovetić, Negredo, Navas. City spada na trzecie miejsce w tabeli Premier League.