Polacy za granicą. Adam Buksa z golem i asystą

Adam Buksa przyczynił się do wygranej New England Revolution, które zgarnęło komplet punktów w wyjazdowym starciu z Montreal Impact (3:2). Polak strzelił gola oraz zaliczył asystę.

Montreal Impact – New England Revolution 2:3 (1:2)
Amar Sejdić 27′ Ballou Tabia 90′ – Kekuta Manneh 13′ Teal Bunbury 20′ Adam Buksa 52′

Były zawodnik Pogoni Szczecin po raz pierwszy dał o sobie znać w 13. minucie meczu. Wówczas zagrał płasko do wychodzącego na czystą pozycję Kekuty Manneha, a ten tylko dopełnił formalności strzałem do pustej już bramki.

Nasz rodak w roli głównej wystąpił natomiast kilka minut po przerwie. 24-latek otrzymał podanie na wolne pole, poradził sobie z dwoma próbującymi odebrać mu piłkę obrońcami i spokojnym uderzeniem z dziesięciu metrów pokonał bramkarza rywali.

Dla Adama Buksy był to tym samym trzeci gol w bieżącym sezonie MLS. Jedno trafienie Polak zapisał na swoim koncie również w turnieju „MLS is Back”. Dokonał tego łącznie w dziewiętnastu występach na amerykańskich boiskach.

New England Revolution ostatecznie wygrało z Montreal Impact 3:2 (nasz rodak rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym), dzięki czemu awansowało na piąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. W osiemnastu meczach zgromadziło dwadzieścia osiem punktów.