FIFA World Cup 2018. A. Nawałka: W meczu z Japonią będziemy chcieli w jakimś stopniu zrehabilitować się w oczach kibiców

Jesteśmy zmartwieni tym, jak rozegraliśmy ten mundial. Zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy i to trzeba przyjąć. W meczu z Japonią będzie okazja do tego, aby w jakimś stopniu zrehabilitować się w oczach kibiców powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed ostatnim występem białoczerwonych na mistrzostwach świata w Rosji.


Adam Nawałka o wyjściowym składzie na mecz z Japonią:

Nie zmieniam zasad, dlatego i tym razem podam skład w dniu meczu. Pierwsi dowiedzą się o tym piłkarze, a media przed samym spotkaniem. Mamy określony plan, co do wyjściowej jedenastki na Japonię. Ostateczne decyzję zapadną około godziny 13.

… o nastrojach w polskim zespole:

Zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że jest to trudna sytuacja. Jesteśmy zmartwieni tym, jak rozegraliśmy ten mundial. Z pewnością bardzo żal jest nam kibiców, którzy fantastycznie nas dopingowali. Zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy i to trzeba przyjąć. W meczu z Japonią będzie okazja do tego, aby w jakimś stopniu się zrehabilitować.

… o przyszłości reprezentacji Polski:

Budowa drużyny narodowej to ciągły proces. Uważam, że mamy dobry monitoring, jeżeli chodzi o piłkarzy aspirujących do gry w reprezentacji. Wyłącznie jednak dyspozycja indywidualna decyduje o tym, czy dany zawodnik zasługuje na powołania do kadry.

… o reprezentacji Japonii:

Poziom gry tego zespołu nie jest dla nas absolutnie żadnym zaskoczeniem. Wiedzieliśmy dobrze, że jest on wysoki. Japończycy mają swoje określone schematy i automatyzmy na boisku. Są również świetnie przygotowani od strony mentalnej. Prezentują się także bardzo dobrze w elemencie rozegrania piłki.

Mecz Polska – Japonia rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu warszawskiego. Głównym arbitrem spotkania będzie Janny Sikazwe z Zambii.

Sport.RIRM

drukuj