Primera Division. Sevilla z Krychowiakiem nie powstrzymała Realu

FC Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie nie zdołała urwać punktów Realowi Madryt. Królewscy jednak nie bez problemów pokonali w zaległym spotkaniu Primera Division ekipę z Andaluzji 2:1.

Real SevillaW drużynie gospodarzy zabrakło Cristiano Ronaldo, który został zawieszony na dwa mecze za uderzenie rywala w meczu z Cordobą. Do składu FC Sevilla wrócił natomiast Krychowiak, który leczył uraz stawu skokowego.

Zwycięstwo „Królewscy” okupili stratami personalnymi, bowiem z powodu kontuzji boisko opuścili James Rodriguez i Sergio Ramos. Ten pierwszy, zanim zszedł, strzelił bramkę w 12. minucie. W 36. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Jese. 10 minut przed końcem spotkania, honorowego gola dla gości zdobył Aspas.

Real SevillaDzięki temu zwycięstwu drużyna ze stolicy Hiszpanii powiększyła przewagę w tabeli nad Barceloną do czterech punktów. Natomiast zespół Polaka po tej porażce zachował czwarte miejsce w tabeli (42 pkt) i do trzeciego Atletico traci pięć punktów.

Real Madryt  Sevilla FC 2:1 (2:0)
James Rodriguez 12′ Jese Rodriguez 36′ – Iago Aspas 80′

Real Madryt: Casillas – Arbeloa, Varane, Sergio Ramos (Nacho 9′), Varane, Marcelo – Kroos, Khedira, Isco (Illarramendi 90′) – James (Jese 27′), Benzema, Bale

Sevilla FC: Beto (Sergio Rico 34′) – Figueiras, Carrico, Kołodziejczak, Navarro – Krychowiak, M’Bia, Iborra – Deulofeu (Aleix Vidal 54′), Vitolo, Bacca (Iago Aspas 67′)