fot. PAP/Łukasz Gągulski

Wydarzenia sportowe w całej Polsce znów bez udziału kibiców

Urzeczywistnił się czarny scenariusz. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie imprezy sportowe w Polsce będą odbywać się bez udziału kibiców.


Rosnąca liczba przypadków zachorowań na koronawirusa zmusiła rząd do podjęcia ważnych decyzji w sprawie kolejnych obostrzeń na terenie naszego kraju. I tak na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował między innymi o zakazie uczestnictwa kibiców w widowiskach sportowych. Mowa tu choćby o ligach piłkarskich, siatkarskich czy koszykarskich.

Nie ma znaczenia, że mecze będą odbywać się na stadionie czy w hali. Takim stanem została objęta cała Polska.

Zmiany wejdą w życie już od najbliższej soboty, czyli obejmą np. wszystkie spotkania 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Wracamy więc do sytuacji, jaka miała miejsce od 9 marca do 19 czerwca, kiedy na meczach najwyższej klasy rozgrywkowej oraz I i II ligi były puste trybuny. Przypomnijmy, że do niedawna kibice mogli zajmować 50 proc. pojemności obiektu, a w strefach czerwonych – 25 proc.

Rząd postanowił również zawiesić działalność aquaparków, basenów oraz siłowni.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano kolejny rekord liczby zakażeń Covid-19 w naszym kraju. Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie otrzymało aż 8099 osób. Łącznie – od początku pandemii – zachorowało w Polsce już blisko 150 tys. osób.

Sport.RIRM

drukuj