fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Koniec sezonu we Francji, PSG mistrzem

Premier Francji Edouard Philippe oficjalnie ogłosił, że sezon 2019/2020 nie zostanie dokończony. Cała sytuacja ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa.


Francuski rząd przedłużył we wtorek zakaz organizowania wydarzeń sportowych – nawet bez udziału kibiców – aż do 1 sierpnia. Taka decyzja oznacza, że sezon 2019/2020 w Ligue 1 i Ligue 2 został zakończony. Powrót na boiska zaplanowany jest dopiero na wrzesień.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób zostaną ustalone końcowe rozstrzygnięcia. Po 28. kolejkach liderem tabeli jest Paris Saint-Germain, który wyprzedza drugi Olympique Marsylia o 12 punktów, mając rozegrany jeden mecz mniej. Na trzecim miejscu plasuje się Stade Rennais, a na czwartym – Lille OSC.

Wyżej wymienione zespoły prawdopodobnie wystąpią w europejskich pucharach w kampanii 2020/2021.

We Francji potwierdzono do tej pory ponad 166 tys. przypadków zakażenia Covid-19. Przeszło 22 tys. osób poniosło śmierć. Najnowsze dane mówią, że w tym kraju wirusa z Chin pokonało ponad 46 tys. ludzi.

***

[AKTUALIZACJA] Władze ligi zadecydowały, że mistrzem kraju w sezonie 2019/2020 – mimo braku ostatnich dziesięciu kolejek – został Paris Saint-Germain. W Lidze Mistrzów zagra Olympique Marsylia, zaś Stade Rennais wystąpi w kwalifikacjach do najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie. Do Ligue 2 spadły Amiens SC i Toulouse FC. Z zaplecza awansowały natomiast FC Lorient oraz RC Lens.

Sport.RIRM

drukuj