Ekstraklasa. Rozświetlona Biała Gwiazda

Wisła Kraków wygrała wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin 3:1 w ramach 15. kolejki Ekstraklasy. Biała Gwiazda nie zagrała wielkiego spotkania, jednak miała po swojej stronie Pawła Brożka, który miał udział przy każdej ze strzelonych bramek.

Pierwszy kwadrans należał do zawodników z Dolnego Śląska, W 9. minucie Adrian Rakowski postraszył Radosława Cierzniaka, ale ten nie musiał nawet interweniować. Wisła odpowiedziała próbą Krzysztofa Mączyńskiego, którego strzał Rafa³ Boguski  Lubomir Guldanminimalnie minął słupek bramki Konrada Forenca. Golkiper z Krakowa wykazał się w 29. minucie, kiedy to kapitalnie wybronił uderzenie Rakowskiego. Goście zaatakowali chwilę później i od razu objęli prowadzenie. Paweł Brożek po dośrodkowaniu główkował w poprzeczkę bramki Zagłębia, odbitą piłkę przyjął Rafał Boguski i skierował futbolówkę do siatki rywali. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale ich ataki były nieskładne i chaotyczne. W 45. minucie Łukasz Burliga wyszedł sam na sam, kiedy z impetem wbiegł w niego Konrad Forenc. Sędzia bez namysłu pokazał mu czerwoną kartkę i odesłał do szatni.

Dorde Cotra  Pawe³ Bro¿ek Lubomir GuldanWisła w drugą połowę wyszła spokojniejsza i dużo bardziej poukładana. W 66. minucie krakowianie potwierdzili dobrą dyspozycje dzisiejszego wieczoru. Ze skrzydła dośrodkował Boban Jović, w polu karnym znalazł się Brożek, który nieczysto główkował. Piłka odbiła się jeszcze od Todorovskiego i wpadła do bramki. Wynik promujący Białą Gwiazdę dawał podopiecznym Kazimierza Moskala komfort psychiczny. Lubinianie nie poddawali się. W 83. minucie gola kontaktowego dla gospodarzy zdobył po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych Arkadiusz Woźniak. Krakowianie szybko jednak wybili z głowy Miedziowym walkę o remis i zdobyli jeszcze jednego gola. Autorem trafienia był Wilde-Donald Guerrier, wykorzystując sytuację sam na sam.

Ostatecznie Wisła wygrała 3:1, dzięki czemu awansowała w tabeli na 5. pozycję. Dla drużyny prowadzonej przez Kazimierza Moskala było to również czwarte spotkanie z rzędu bez porażki  w ligowych rozgrywkach. Zagłębie natomiast, ponosząc piątą przegraną w bieżącym sezonie, zachowało – przynajmniej do jutra – 10. miejsce w stawce.