Ekstraklasa. Dwunasty w sezonie remis Lecha

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali w wyjazdowym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej TMobile Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna 1:1. Kolejorz zanotował tym samym 12. w bieżącym sezonie podział punktów w lidze. Podopieczni Macieja Skorży nie wykorzystali okazji, aby przynajmniej na kilka godzin zasiąść w fotelu lidera rozgrywek.

Piłkarze Lecha udawali się na Lubelszczyznę z chęcią awansu na pozycję lidera Ekstraklasy. Poznaniacy przed starciem z Górnikiem tracili do Legii Warszawa dwa punkty. Wygrana w Łęcznej pozwoliłaby Kolejorzowi przynajmniej do zakończenia wieczornego meczu Legii z Zawiszą Bydgoszcz wyprzedzić mistrzów Polski w tabeli. Beniaminek na swoim stadionie jest jednak bardzo wymagającym rywalem. Górnicy przegrali na własnym obiekcie tylko raz w bieżącym sezonie ligowym na 13 pojedynków.

Od początku tej konfrontacji do ataku ruszyli goście. Lech osiągnął przewagę i próbował konstruować akcje zaczepne na połowie ekipy z Łęcznej. To jednak podopieczni Jurija Szatałowa mogli otworzyć wynik meczu. W 20. minucie na strzał zdecydował się Grzegorz Bonin, ale skuteczną interwencją popisał się Maciej Gostomski.

Już chwilę później gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Po rzucie rożnym w wykonaniu Patrika Mraza obrońcy zespołu z Poznania wybili piłkę przed pole karne, a tam dopadł do niej Filip Rudik i potężnym uderzeniem zaskoczył golkipera Kolejorza. W 27. minucie nieźle przymierzył Darko Jevtić, ale bramkarz miejscowych Sergiusz Prusak zdołał odbić piłkę. Goście wyrównali tuż przed przerwą. Gola do szatni zapisał na swoim koncie Zaur Sadajew.

W drugiej części gry w dalszym ciągu inicjatywa należała do graczy z Wielkopolski. Beniaminek z Łęcznej próbował zaskoczyć rywali kontratakami. W 63. minucie Górnik miał wymarzoną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki, jednak Fiodor Cernych nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Gostomskim. Do końca spotkania żadna z drużyn nie znalazła już sposobu na sforsowanie defensywy przeciwnika i mecz zakończył się remisem 1:1.

Podział punktów oznacza, że Lech nadal zajmuje drugie miejsce w Ekstraklasie. Poznaniacy zanotowali już ósmy remis na wyjeździe w tym sezonie. Górnik plasuje się na 11. pozycji w ligowej tabeli.