Premier League. Mistrzostwo Anglii dla Chelsea!

Dzisiejszą wygraną nad Crystal Palace 1:0 piłkarze Chelsea Londyn zapewnili sobie piąte w historii klubu mistrzostwo Anglii. Zwycięskiego gola dla podopiecznych Jose Mourinho zdobył Eden Hazard.

The Blues przystępowali do meczu bardzo zmotywowani, ponieważ wygrana z Crystal Palace pozwoliłaby im triumfować w rozgrywkach Premier League. Już w 2. minucie Cesc Fabregas zacentrował w pole karne, gdzie czyhał Didier Drogba, lecz piłka zagrywana przez Hiszpana była za mocna i snajper The Blues nie zdołał jej opanować. W odpowiedzi aktywny Wilfried Zaha dwa razy w ciągu kilku minut próbował zagrozić bramce Thibauta Courtoisa, jednak jego próby były nieudolne.

W 24. minucie nieporadnie zachowali się we własnym polu karnym defensorzy The Eagles, albowiem źle ustawili pułapkę ofsajdową i pięciu zawodników gospodarzy znalazło się przed Julianem Speronim. Golkiper gości fantastycznie zapobiegł utracie bramki, wybijając piłkę przed siebie, a ta znalazła się u Johna Terrego, który niewiele się namyślając uderzył prosto w Speroniego. Trzy minuty później swoich sił spróbował Drogba. Strzał Iworyjczyka z rzutu wolnego z ogromnymi trudnościami odbił golkiper Orłów.

Do końca pierwszej połowy dzielnie spisywał się Speroni, który skapitulował dopiero w 45. minucie. Rzut karny po faulu na Hazardzie wykonał sam poszkodowany. Golkiper gości co prawda poradził sobie z próbą Belga, ale wobec dobitki był już bezradny.

Druga część spotkania zaczęła się bardzo spokojnie, zawodnicy Jose Mourinho długo konstruowali swoje akcje, a strzały z dystansu Branislava Ivanovicia i Johna Obi Mikela nie mogły znaleźć drogi do bramki. Piłkarze Alana Pardew nie mogli znaleźć sposobu na skonstruowanie chociaż jednej składnej akcji pod bramką Courtoisa.

The Blues przeważała i starała się pokonać Speroniego. Próbowali kolejno: Gary Cahill, Branislav vanović, a także Drogba, lecz zawodnikom ze Stamford Bridge brakowało precyzji. W ostatnich minutach ostatkami sił do ataku ruszyli The Eagles. Na posterunku był jednak Courtois, który przytomnie zachowywał się we własnym polu karnym.

Tym samym Chelsea, po pięciu latach przerwy, ponownie została mistrzem Anglii. Natomiast Crystal Palace, przegrywając trzeci mecz z rzędu, zachowali 12. pozycję w tabeli. Kolejnym rywalem Orłów będzie Manchester United,  kolei Chelsea będzie gościć FC Liverpool.