Liga Narodów siatkarzy. Problemy tylko w drugim secie, Polacy nie dali szans Bułgarom

Biało-czerwoni pewnie zmierzają w stronę awansu do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów. Zespół Vitala Heynena odniósł już ósme zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek, a tym razem w pokonanym polu zostawił reprezentację Bułgarii (3:1). Najwięcej punktów dla Polaków zdobyli Dawid Konarski (18) oraz Bartosz Kwolek (17).


Nasza drużyna udanie zakończyła trzydniowy turniej w Osace. W starciu z Bułgarią była faworytem i ze swojej roli wywiązała się bez większych zastrzeżeń. Podopieczni Vitala Heynena od pierwszych akcji stopniowo uzyskiwali widoczną na boisku przewagę, a problemów rywale dostarczyli im tak naprawdę tylko w drugiej odsłonie meczu, gdy po bloku na Łukaszu Kaczmarku triumfowali w grze na przewagi (24:26).

Pozostałe sety biało-czerwoni kończyli z kilkupunktowym zapasem (do 21, 18 i 19). Bułgarzy opór Polakom próbowali stawić jeszcze jedynie w pewnych fragmentach czwartej partii spotkania, kiedy to za sprawą Rozalina Penczewa oraz Bojana Jordanowa zbliżyli się do mistrzów świata na dystans jednego oczka. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął jednak Dawid Konarski, który błyszczał zarówno w ataku, jak i na zagrywce.

W całym pojedynku ekipa Płamena Konstantinowa popełniła aż trzydzieści osiem błędów własnych.

Tym samym zespół Vitala Heynena zanotował już ósmą wygraną w dziewiątym meczu Ligi Narodów i wykonał kolejny niezwykle ważny krok w stronę awansu do turnieju finałowego. Ten w tym roku odbędzie się we francuskim Lille (4-8 lipca). Wcześniej jednak, bo od 15 do 17 czerwca, w Chicago biało-czerwoni – podczas czwartego weekendu rozgrywek – zagrają z Iranem, Stanami Zjednoczonymi oraz Serbią.

***

Polska Bułgaria 3:1
(25:21, 24:26, 25:18, 25:19)

Polska: Piotr Nowakowski (8), Dawid Konarski (18), Bartłomiej Lemański (4), Fabian Drzyzga (3), Bartosz Kwolek (17), Bartosz Bednorz (5), Paweł Zatorski (libero) oraz Marcin Komenda, Damian Schulz (1), Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk (4) i Łukasz Kaczmarek (1)

Bułgaria: Swetosław Gocew (9), Rozalin Penczew (15), Nikołaj Uczikow (2), Georgi Saganow (3), Nikołaj Penczew (12), Aleks Grozdanow (7), Petar Karakaszew (libero) oraz Bojan Jordanow (13), Dimitar Marinkow (2), Walentin Bratojew (1), Ilia Petkow i Dobromir Dimitrow

Sport.RIRM

drukuj