Kolarstwo. Szymon Sajnok trzeci w wyścigu dookoła Kolonii

Szymon Sajnok osiągnął swój największy sukces na szosie. Mistrz świata w kolarstwie torowym zajął trzecie miejsce w wyścigu dookoła Kolonii. W pokonanym polu zostawił m.in. Marcela Kittela, który wielokrotnie wygrywał już etapy Tour de France.


Sukces z toru udało się przełożyć na szosę. 20-letni mistrz świata z Apeldoorn w omnium tym razem udanie zaprezentował się podczas Rund um Koeln, czyli wyścigu dookoła Kolonii. Stawka nie należała do łatwych, a wręcz przeciwnie. Polak odpalił na finiszu i jako trzeci przekroczył linię mety. W górę klasyfikacji Szymon Sajnok wskoczył po korekcie. Początkowo organizatorzy podali informację, że wywalczył czwartą pozycję.

Najszybszy na finiszu był Sam Bennett (Bora-Hansgrohe). Irlandczyk w maju bieżącego roku wygrał trzy etapy Giro d’Italia. Polaka wyprzedził jeszcze Estończyk Mihkel Raim (Isarel Cycling Academy). Plecy Sajnoka oglądał już inny z faworytów Marcel Kittel (Katusha-Alpecin), który ma w swoim dorobku etapowe zwycięstwa na Tour de France.

Szymon Sajnok mógł dziś liczyć na wsparcie kolegów z CCC Sprandi Polkowice. Zespół przejął inicjatywę na ostatniej rundzie. Kilometr przed metą Polak przesiadł się na koło Kittela i postawił wszystko na jedną kartę. Trzecia pozycja w wyścigu dookoła Kolonii to największy sukces Szymona Sajnoka na szosie.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl