Tirreno-Adriatico 2018. Michał Kwiatkowski liderem wyścigu

Michał Kwiatkowski (Sky) liderem wyścigu Tirreno-Adriatico. Polak był trzeci na 5. etapie i dzięki bonifikacie wyprzedził prowadzącego dotychczas Damiano Caruso (BMC Racing).


Niedzielny odcinek wyścigu kończył się w rodzinnej miejscowości Michele Scarponiego. Włoch zginął blisko rok temu. W trakcie treningu został potrącony przez samochód. Trasa zaplanowana przez organizatorów sprzyjała Michałowi Kwiatkowskiemu. Pagórkowaty etap z 5-kilometrowym podjazdem przed metą mógł dać Polakowi upragnioną koszulkę lidera Tirreno-Adriatico 2018.

Na ucieczkę zdecydowało się pięciu kolarzy. Wśród nich Dario Cataldo, który najdłużej walczył o utrzymanie prowadzenia. 11 kilometrów przed metą kolarz Astany został wchłonięty przez peleton. Zwycięzcę dzisiejszego etapu wyłonił ostatni podjazd. Na atak zdecydował się Adam Yates (Mitchelton – Scott). Brytyjczyk samotnie wpadł na metę, a wygraną zadedykował Michele Scarponiemu.

Za jego plecami toczyła się jeszcze walka o bonifikaty. Ostatecznie drugi był Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), a trzeci Michał Kwiatkowski (Sky). Polak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. O 3 sekundy wyprzedza Włocha Damiano Caruso. Trzeci Mikel Landa (Movistar) traci już 23 sekundy.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl