Plusliga. Jastrzębski przegrał wygrany mecz

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali 2:3 w Kędzierczynie- Koźlu z ZAKSĄ w trzecim meczu o trzecie miejsce w polskiej lidze siatkówki mężczyzn. Mimo porażki podopieczni Lorenzo Bernardiego w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2-1.

Walka o miejsce na najniższym stopniu podium w PlusLidze jest niesamowicie wyrównana. Pierwsze dwa spotkania w Jastrzębiu wygrywali gospodarze. W każdym z tych starć do wyłonienia lepszego zespołu potrzeba było jednak rozegrać pięć setów. Po dwóch spotkaniach siatkarze trenowani przez Bernardiego prowadzili w serii już 2-0. Potyczka numer trzy była dla ZAKSY ostatnią szansą na nawiązanie walki w rywalizacji o trzecie miejsce na koniec sezonu.

Pierwszy set zwiastował kolejne wyrównane widowisko. Górą w tej partii okazali się gracze Jastrzębskiego, którzy wygrali 25:22.

Druga odsłona gry również przebiegła pod dyktando przyjezdnych. Nie była jednak tak zacięta jak poprzednia, o czym świadczy wynik. Podopieczni Bernardiego zwyciężyli 25:18.

W trzecim secie ekipa gości mogła zapewnić sobie brązowe medale mistrzostw Polski. Przy stanie 24:22 dla jastrzębianie mieli piłkę meczową. Gdyby ją wykorzystali, wygraliby ten mecz 3:0, i całą rywalizację o trzecie miejsce również 3:0. Stało się jednak inaczej. Gracze z Kędzierzyna- Koźla obronili cztery meczbole i wygrali tę partię na przewagi- 28:26.
Porażka w trzeciej odsłonie musiała zadziałać deprymująco na zawodników drużyny przyjezdnej. Z kolei ZAKSA nabrała animuszu i wygrała w tym secie 25:22.

O wygranej w całym spotkaniu miał zadecydować tie- break. W nim więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Ograli oni przeciwników 15:12, a w całym meczu triumfowali 3:2.

W rywalizacji do trzech wygranych prowadzi Jastrzębski Węgiel 2-1. Kolejne starcie tych zespołów w niedzielę w Kędzierzynie- Koźlu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 18:25, 28:26, 25:22, 15:12)
ZAKSA: Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Bociek, Ruciak, Możdżonek, Lewis (libero) oraz Polański, Witczak, Pilarz, Ferens
Jastrzębski: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van De Voorde, Kubiak (libero) oraz Popiwczak, Malinowski, Filippov, Marechal, Bontje