PlusLiga: Udany początek Trefla Gdańsk i Czarnych Radom

Od zwycięstwa sezon 20142015 rozpoczęli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk i Cerradu Czarnych Radom. Pierwsi pokonali przed własną publicznością Indykpol AZS Olsztyn 3:1, drudzy zaś wygrali na wyjeździe bez starty seta z Effectorem Kielce.

Udany debiut na ławce trenerskiej zaliczył Włoch Andrea Anastasi. Jego Lotos Trefl Gdańsk pokonał we własnej hali Akademików z Olsztyna 3:1. Pewnie grający gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i tylko w drugiej partii oddali inicjatywę rywalowi, przegrywając 15:25. W pozostałych setach przewaga Lotosu nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Trochę emocji było tylko w ostatnim secie, gdy olsztynianie ze stanu 17:21 doprowadzili do wyniku 22:23, by następnie przegrać 23:25. Gdańszczanie spisywali się znacznie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a do zwycięstwa poprowadził ich zdobywca 17 punktów – Mateusz Mika. Dzielnie wspierał go Damian Schulz (15 pkt.) oraz Wojciech Grzyb, który został wybrany na MVP meczu (11 pkt.). Z kolei wśród pokonanych wyróżnił się Grzegorz Szymański, autor 23 oczek.

Lotos Trefl Gdańsk Indykpol AZS Olsztyn 3:1

(25:20, 15:25, 25:14, 25:23)

MVP: Wojciech Grzyb (Trefl)

Trefl: Grzyb (11), Falaschi (2), Schwarz (9), Gawryszewski (7), Troy (6), Mika (17), Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz (15), Stępień i Stolc

AZS Olsztyn: Zniszczoł (8), Szymański (23), Zatko (1), Hain (8), Ogurcak (10), Cabral (6), Potera (libero) oraz Dobrowolski, Adamajtis i Łuka

Zaskakująco łatwo na obcym terenie z Effectorem Kielce poradziła sobie rewelacja ubiegłego sezonu PlusLigi, ekipa Cerradu Czarnych Radom. Goście, wzmocnieni między innymi brązowym medalistą mistrzostw świata Niemcem Lukasem Kampą oraz byłym reprezentantem Polski Danielem Plińskim, wygrali z podopiecznymi Dariusza Daszkiewicza 3:0. W każdym z setów radomianie już na początku uzyskiwali kilkupunktową przewagę i spokojnie utrzymywali ją do ostatniej piłki. Gospodarzy było dzisiaj stać tylko na jeden zryw – w trzeciej partii, którą przegrali dopiero w samej końcówce. Przewaga Cerradu była szczególnie widoczna w ataku i w bloku. Do sukcesu poprowadził ich duet Bartłomiej Bołądź – Wojciech Żaliński, który łącznie zdobył 34 oczka. Natomiast po drugiej stronie siatki 11 punktów wywalczył Sławomir Jungiewicz.

Effector Kielce Cerrad Czarni Radom 0:3

(16:25, 22:25, 21:25)

MVP: Wojciech Żaliński (Czarni)

Effector: Pająk (2), Bieniek (6), Penczew, Jungiewicz (11), Maćkowiak (4), Staszewski (7), Kaczmarek (libero) oraz Buchowski (5) i Krzysiek

Czarni: Pliński (9), Kampa (3), Żaliński (14), Grzechnik (8), Bołądź (19), Westphal (8), Kowalski (libero) oraz Kędzierski