fot. PAP/EPA

Liga Narodów siatkarzy. Brazylia bezradna, Polacy z brązowym medalem!

Polscy siatkarze z brązowym medalem Ligi Narodów Anno Domini 2019! Stało się tak dzięki wygranej białoczerwonych z Brazylią w meczu o 3. miejsce turnieju finałowego rozgrywanego w Chicago. Nasza drużyna w starciu z Canarinhos nie straciła nawet seta, a do zwycięstwa poprowadził ją tradycyjnie już Bartosz Bednorz.


Spotkanie od początku układało się po myśli aktualnych mistrzów świata. Po zepsutym ataku Wallace’a De Souzy odskoczyliśmy na 10:8. Prowadzenie Polaków wzrosło, gdy na potrójnym bloku zatrzymany został Ricardo Lucarelli (17:11). Wypracowaną przewagę biało-czerwoni spokojnie utrzymali do końca premierowej odsłony meczu. Kropkę nad „i” postawił Karol Kłos, wykorzystując przechodzącą piłkę (25:17).

Największych emocji dostarczyła nam druga partia. W niej nasz zespół miał już w pewnym momencie sześć oczek zaliczki (18:12), by chwilę później remisować po asie serwisowym w wykonaniu Lucasa Saatkampa (21:21). Końcówka na szczęście należała do podopiecznych Vitala Heynena, którzy zwyciężyli 25:23. Ostatni punkt zdobyliśmy po skutecznym bloku.

Trzeci set długo miał wyrównany przebieg gry (8:8, 17:17). Od stanu 19:20 inicjatywę na boisku przejęli jednak mistrzowie świata. Najpierw – za sprawą Bartosza Kwolka – odskoczyli na 22:20, a następnie poszli za ciosem i po ataku Bartosza Bednorza wygrali 25:21.

Polacy tym samym zajęli trzecie miejsce i po raz trzeci w historii wywalczyli medal w Lidze Światowej/Lidze Narodów. To duża niespodzianka, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że biało-czerwoni udali się do Chicago na turniej finałowy w mocno rezerwowym składzie.

***

Polska Brazylia 3:0
(25:17, 25:23, 25:21)

Polska: Karol Kłos (10), Łukasz Kaczmarek (11), Bartosz Bednorz (21), Marcin Komenda (3), Norbert Huber (2), Bartosz Kwolek (8), Jakub Popiwczak (libero) oraz Maciej Muzaj (1) i Jędrzej Gruszczyński

Brazylia: Lucas Saatkamp (2), Wallace De Souza (5), Joandry Leal (7), Fernando Kreling, Flavio Gualberto (5), Ricardo Lucarelli (3), Thales Hoss (libero) oraz Douglas Souza (6), Bruno Rezende, Alan Souza (8), Eder Carbonera (2), Mauricio Silva (5) i Maique Nascimento (libero)

Sport.RIRM

drukuj