fot. PAP/Adam Warżawa

Siatkówka. Holendrzy najgroźniejszymi rywalami Polaków w grupie Mistrzostw Europy 2023

W środę w Neapolu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy siatkarzy, które odbędą się w 2023 roku. Polacy trafili do grupy C, gdzie zagrają z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią.


Przyszłoroczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w czterech krajach. Gospodarzami będą Bułgaria, Macedonia Północna, Włochy oraz Izrael, który zastąpił Ukrainę.

W turnieju weźmie udział 24 drużyny. Zostały one podzielone na cztery grupy po sześć zespołów. „Biało-Czerwoni” byli losowani z pierwszego koszyka. Trafili do grupy C z Macedończykami, Czarnogórcami, Holendrami, Czechami oraz Duńczykami. Z każdej grupy dwa najlepsze zespoły awansują do fazy pucharowej.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 28 sierpnia, a zakończą 16 września. Obrońcami tytułu jest reprezentacja Włoch, która przed rokiem w finale w katowickim Spodku pokonali Słowenię (3:2).

***

Grupy siatkarskich mistrzostw Europy 2023:

grupa A: Włochy, Szwajcaria, Serbia, Niemcy, Belgia, Estonia
grupa B: Bułgaria, Finlandia, Słowenia, Ukraina, Chorwacja, Hiszpania
grupa C: Macedonia Północna, Czarnogóra, Polska, Holandia, Czechy, Dania
grupa D: Izrael, Rumunia, Francja, Turcja, Portugalia, Grecja

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl