PlusLiga. Lotos Trefl wiceliderem po wygranej w Kielcach

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk pokonali na obcym terenie Effector Kielce 3:0 (25:9, 25:20, 25:22) w zaległym meczu 17. kolejki PlusLigi. Dzięki tej wygranej drużyna prowadzona przez Andreę Anastasiego awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek.

Drużyna Effectora Kielce podejmowała przed własną publicznością Lotos Trefl Gdańsk. Zgodnie z przewidywaniami to podopieczni Andrei Anastasiego od początku nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Już inauguracyjna odsłona spotkania pokazał dobitnie, jaka wiele dzieli obie ekipy. Gdańszczanie, głównie dzięki świetnej postawie w ataku Murphy’ego Troy’a oraz Mateusza Miki, jak również za sprawą dobrych zagrywek w wykonaniu Mateusza Czunkiewicza, wygrali pierwszego seta różnicą aż szesnastu punktów (25:9). Druga partia była już nieco bardziej wyrównana, jednak tylko do stanu 7:6. Później inicjatywę na parkiecie wyraźnie przejął zespół z Pomorza, który z każdą upływającą minutą systematycznie odskakiwał rywalom i w efekcie drugą część meczu zwyciężył 25:20.

Trzeci, jak się później okazało ostatni set, również w pełni kontrolowali goście. Trefl grał bardzo pewnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, nie pozwalając gospodarzom ani na moment rozwinąć skrzydeł. Zawodnicy Dariusza Daszkiewicza nie potrafili bowiem znaleźć sposobu na znakomicie dysponowanych gdańszczan, a pojedyncze udane akcje w wykonaniu Bartosza Krzyśka oraz Humberto Machacona nie mogły w żaden sposób odwrócić losów spotkania. Ciekawie zrobiło się dopiero w końcówce partii, gdy kielczanie, między innymi zatrzymując na lewym skrzydle Sebastiana Schwarza, obronili trzy piłki meczowe i zbliżyli się do przeciwników na dystans zaledwie dwóch oczek. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Andrei Anastasiego, którzy po zepsutej zagrywce Adriana Buchowskiego triumfowali także w trzecim secie 25:22, a co za tym idzie w całym spotkaniu 3:0.

Wygrywając po raz ósmy z rzędu na krajowych parkietach siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk przesunęli się w górę tabeli o jedną pozycję. Obecnie, z dorobkiem czterdziestu czterech oczek, zajmują drugą lokatę i do prowadzącej w stawce Asseco Resovii Rzeszów tracą zaledwie dwa punkty. Szansę na podtrzymanie zwycięskiej passy zawodnicy Andrei Anastasiego będą mieli już w najbliższy piątek, kiedy przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z MKS-em Banimexem Będzin.