fot. PAP/EPA

Siatkówka. Kolejne duże wzmocnienie Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów dokonała kolejnego, dużego wzmocnienia. Klub z Podkarpacia – po tym, jak niedawno sprowadził do siebie Fabiana Drzyzgę – pozyskał Słoweńca Klemena Cebulja.


W Rzeszowie trwa prawdziwa rewolucja kadrowa. Dwa dni temu władze klubu ogłosiły, że z zespołem pożegnało się aż siedmiu zawodników: Kawika Shoji, Bartłomiej Lemański, Zbigniew Bartman, Damian Schulz, Nicholas Hoag, Nicolas Marechal oraz Luke Perry.

Teraz w ekipie ze stolicy Podkarpacia zabrano się za wzmocnienia. Najpierw siedmiokrotni mistrzowie Polski pozyskali Fabiana Drzyzgę – podstawowego rozgrywającego kadry Vitala Heynena, który dwa ostatnie sezony spędził w Lokomotiwie Nowosybirsk.

Przed kilkunastoma godzinami natomiast okazało się, że kolejnym, nowym graczem rzeszowian został Klemen Cebulj. 28-latek to etatowy reprezentant Słowenii. Ze swoją drużyną narodową dwukrotnie wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy. W karierze klubowej przez większość czasu związany był z Serie A. Trafił tam w 2012 roku. We Włoszech przywdziewał barwy m.in. takich zespołów, jak CMC Rawenna, Cucine Lube Banca Macerata oraz Trentino Volley.

I to właśnie z tej ostatniej ekipy Klemen Cebulj przeszedł do Resovii, z którą podpisał kontrakt na jeden sezon. Przypomnijmy, że nowym trenerem „Pasiaków” już wcześniej został mianowany Włoch Alberto Giuliani.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl