fot. PAP/Adam Warżawa

PlusLiga. Mateusz Bieniek wypożyczony do PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów dokonuje wzmocnień. Dziewięciokrotni mistrzowie Polski pozyskali – na zasadzie wypożyczenia – Mateusza Bieńka. 


Reprezentant Polski opuszcza tym samym Włochy na rok. 26-latek po zakończeniu sezonu 2020/2021 ma powrócić do Cucine Lube Civitanovy. Jak przekonywał sam zainteresowany na konferencji prasowej, w walce o kadrowicza Vitala Heynena najszybszy okazał się Konrad Piechocki – prezes klubu z Bełchatowa.

– Jeśli już z kimś rozmawiam, staram się ludzi nie oszukiwać i nie obiecywać gruszek na wierzbie. Poza tym w Skrze jest świetny rozgrywający. Grzesiu Łomacz, którego znam z kadry, bardzo lubi grać środkiem i mam nadzieję, że to się nie zmieni. No i znam trenera Michała Mieszko Gogola. Gdy wchodziłem do kadry B, on rozpoczynał swoją przygodę trenerską i bardzo mi pomógł – podkreślił wychowanek Norwidu Częstochowa.

– Kwestie finansowe wcale nie były najważniejsze. Najpierw rozmawialiśmy o sprawach sportowych, pieniądze były w tle, za co Mateuszowi należą się duże słowa uznania – dodał z kolei Konrad Piechocki.

Mateusz Bieniek w PGE Skrze zastąpi Jakuba Kochanowskiego, który przeszedł do Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Na środku o miejsce w składzie będzie rywalizował z dobrymi znajomymi z reprezentacji Polski – Karolem Kłosem oraz Norbertem Huberem.

Przypomnijmy, że bełchatowianie uplasowali się na trzecim miejscu w minionym sezonie PlusLigi. Ze względu na pandemię koronawirusa rozgrywek nie udało się jednak dokończyć. Przerwano je jeszcze przed fazą play-off.

Sport.RIRM

drukuj