LM siatkarzy. Jastrzębski Węgiel trzecią drużyną Europy!

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Mistrzów siatkarzy, rozgrywanym w Ankarze. Podopieczni Lorenzo Bernardiego pokonali w meczu o 3. miejsce zespół Zenitu Kazań 3:1.

Oba zespoły jadąc na Final Four liczyły zapewne na lepszy rezultat. Niestety, nie udało im się. Jastrzębski musiał w półfinale uznać wyższość gospodarzy turnieju- Halkbanku Ankara (0:3). W drugim półfinale Zenit przegrał z innym zespołem ligi rosyjskiej- Biełogorie Biełgorod 1:3.

Pierwszy set wyśmienicie zaczęli jastrzębianie. Polska drużyna zeszła na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:2. Przewaga podopiecznych Bernardiego w pewnym momencie wynosiła już 8 punktów (12:4). Wtedy na polu zagrywki przebudzili się Rosjanie. Zdołali doprowadzić do stanu 16:12. Od tego momentu jednak dystans punktowy między obiema ekipami pozostał prawie nienaruszony. Jastrzębski Węgiel wygrał inauguracyjną osłonę 25:21.

Druga partia była bardziej wyrównana. Polska drużyna prowadziła już 12:10 i 16:14, ale wtedy zespół z Kazania poprawił zagrywkę i atak. Zenit objął prowadzenie w końcówce seta i nie oddał go do ostatniej piłki, wygrywając drugą odsłonę 25:20, tym samym doprowadzając do wyrównania stanu meczu.

Początek trzeciej partii to ponownie dobra gra jastrzębian, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Podopieczni Bernardiego grali skutecznie zarówno w ataku, jak i w defensywie. Polski zespół nie pozwolił przeciwnikom nawiązać walki już do końca tej odsłony, zwyciężając w niej 25:17.

Czwarty set lepiej rozpoczęli postawieni pod ścianą Rosjanie, którzy poprzez skuteczne ataki doprowadzili do wyniku 12:9. Od tego momentu Zenit zaczął popełniać błędy. Gracze z Kazania nie potrafili kończyli akcje zbiciami piłki w aut. Jastrzębski wykorzystał okazję, objął prowadzenie 16:15 i minimalną przewagę utrzymał do samego końca. Całe spotkanie zakończył blok polskiej drużyny na Michajłowie. Tę partię zawodnicy Lorenzo Bernardiego wygrali 25:23, a całe spotkanie 3:1.

Finałowy mecz Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy pomiędzy Halkbankiem Ankara a Biełogorie Biełgorod dziś o godzinie 16.

Jastrzębski Węgiel – Zenit Kazań 3:1 (25:21, 20:25, 25:17, 25:23)

Jastrzębski: Michał Masny, Michał Łasko, Michał Kubiak, Krzysztof Gierczyński, Patryk Czarnowski, Alen Pajenk, Damian Wojtaszek (libero), oraz Jakub Popiwczak, Mateusz Malinowski, Simon van de Voorde, Dmytro Filippov

Zenit: Nikola Grbić, Maksym Michajłow, Jewgienij Siwożelez, Matthew Anderson, Aleksander Wołkow, Nikołaj Apalikow, Aleksiej Werbow (libero), oraz Władysław Babiczew, Aleksander Abrosimow, Roman Jakowlew, Igor Kobzar.