Plusliga. Jastrzębski nie zwalnia tempa

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla odnieśli kolejne z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach polskiej ligi siatkówki mężczyzn. Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego pokonali na własnym parkiecie AZS Częstochowa 3:1.

To spotkanie miało dużą wartość dla gospodarzy. Jastrzębianie w przypadku wygranej za 3 punkty mogli zapewnić sobie trzecie miejsce w tabeli po fazie zasadniczej sezonu. AZS już wcześniej stracił szansę na awans do fazy play- off.

Brak obciążenia psychicznego sprawił, iż na początku meczu częstochowianom grało się zdecydowanie lepiej. Już po pierwszej pierwszej przerwie technicznej to goście prowadzili. Jastrzębski próbował gonić wynik, w pewnym momencie doprowadził do remisu 24:24. Końcówka pierwszego seta należała jednak do Akademików, którzy wygrali całą partię 27:25.

Początek drugiej partii to w dalszym ciągu dobra gra drużyny spod Jasnej Góry. Od stanu 7:10 dla AZS-u w zespole tym coś się zacięło. Pojawiły się błędy, które wykorzystać potrafili jastrzębianie. Gospodarze zbudowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca tej odsłony meczu, ogrywając rywali 25:20.

Trzeci set był bardzo wyrównany już od samego początku. Żadna z ekip nie zdołała odskoczyć przeciwnikom. O wygranej w tej partii zadecydowała końcówka. W tym fragmencie gry więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Jastrzębia, którzy zdołali zwyciężyć 25:19.

Czwarta odsłona meczu to ponowna walka cios za cios. Dopiero od stanu 9:9 kilka oczek z rzędu zdobyli podopieczni Bernardiego. Taką przewagę zdołali już utrzymać do samego końca czwartego seta. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel zwyciężył w tej partii 25:20, a w całym spotkaniu 3:1.

Wygrana gospodarzy zapewniła im trzecie miejsce w ligowej tabeli po fazie zasadniczej. Jastrzębianie mają obecnie na koncie 48 punktów. AZS okupuje 11. pozycję w lidze, mając z dorobku 16 punktów. Rozgrywkom przewodzi Asseco Resovia Rzeszów i  Skra Bełchatów- oba zespoły mają po 51 punktów.

Jastrzębski Węgiel – AZS Częstochowa 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:20)

Jastrzębski: Masny, Kubiak, Marechal, Łasko, Van de Voorde, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Czarnowski, Filippow

AZS: Buczek, Vesely, Kaźmierczak, Hebda, Murek, Bednorz, Piechocki (libero) oraz Kozłowski, Kaczyński, Bik