Ekstraklasa piłkarska. Chorzowianie pokonali Widzew 2:1

W spotkaniu otwierającym 24. kolejkę T – Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał przed własną publicznością Widzew Łódź 2:1. Gole dla „Niebieskich” strzelili Filip Starzyński i Grzegorz Kuświk. Goście odpowiedzieli trafieniem Mateusza Cetnarskiego.

Piłkarze z Cichej dobrze zakończyli rundę jesienną T – Mobile Ekstraklasy. Wypracowaną na treningach formę podtrzymują w nowym roku, kontynuując zwycięską passę w ostatnich meczach. W pokonanym polu Chorzowianie Robe de cocktail grande taille zostawili Jagiellonię i Śląsk. Tym razem przyszła pora na ostatni w tabeli Widzew. Piłkarze z Łodzi nie wygrali jeszcze żadnego spotkania w rundzie wiosennej. Historia powtórzyła się i tym razem.

Pierwsze 25 minut gry przypominało bardziej podwórkową kopaninę aniżeli mecz w najwyższej polskiej lidze. Zawodnicy uświadomili to sobie w 28 minucie, kiedy kapitalnym podaniem za plecy obrońców popisał się Filip Starzyński. Oko w oko z Wolańskim stanął Maciej Jankowski. Chorzowianin próbował przelobować bramkarza. Zrobił to na tyle nieprecyzyjnie, że łódzki golkiper nie miał problemów z obroną strzału. Słabą postawę piłkarzy sędzia wynagrodził kibicom w 30 minucie meczu. Po ewidentnym faulu Wolańskiego na Kowalskim arbiter wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Starzyński.

Drugą połowę wspaniale rozpoczęli „Niebiescy”. Z prawej strony dośrodkował Jankowski, a piłkę do bramki głową skierował Grzegorz Kuświk. Do 71 minuty Ruch w pełni kontrolował spotkanie. Wtedy to czerwoną kartką ukarany został Robe de cocktail verte Kowalski. Zawodnik próbował wymusić rzut karny, wcześniej mając na swoim koncie żółty kartonik. 80 minuta przyniosła kontaktowe trafienie Widzewa. O piłkę powalczył Batrović, który podaniem spod końcowej linii znalazł Cetnarskiego. Ten dopełnił formalności i umieścił futbolówkę w bramce Buchalika. Choć goście grali bardzo ambitnie, nie zdołali po raz kolejny pokonać chorzowskiego golkipera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Czerwona kartka za drugą żółtą – Ruch Chorzów: Jakub Kowalski (71).

Ruch Chorzów: Michał Buchalik – Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel – Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Maciej Jankowski, Filip Starzyński, Marek Zieńczuk (89. Kamil Włodyka) – Grzegorz Kuświk (76. Jakub Smektała).

Widzew Łódź: Patryk Wolański – Patryk Stępiński (77. Xhevdet Gela), Krystian Nowak, Piotr Mroziński, Marcin Kikut (46. Aleksejs Visniakovs) – Mariusz Rybicki, Kevin Lafrance, Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Kasprzak, Marcin Kaczmarek (64. Veljko Batrovic) – Eduards Visniakovs.