Zabójcze trzy minuty Barcelony

Piłkarze FC Barcelony pokonali na własnym stadionie Athletic Bilbao 2:1 w meczu 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Goście prowadzili po bramce Aritza Aduriza w 50. minucie. „Duma Katalonii” odpowiedziała golami Pedro i Lionela Messiego w 72. i 75. minucie.

Gospodarze wygrali zasłużenie, chociaż długo wydawało się, że i w tym spotkaniu mogą nie przerwać swojej fatalnej ostatnio passy i na dobre pożegnać się z walką o obronę mistrzostwa. W ekipie Barcelony po raz setny zawiodła skuteczność. Sam Messi nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, a Sanchez jeszcze w pierwszej połowie mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę. W drugiej odsłonie to goście z Bilbao szybko objęli prowadzenie, a piłkarze „Dumy Katalonii dalej w najlepsze marnowali swoje sytuacje. Aż do 72 min. Wówczas bramkarza rywali pokonał Pedro, a trzy minuty później zwycięstwo gospodarzom zapewnił – skutecznie egzekwując rzut wolny – Messi.

W samej końcówce do remisu mógł doprowadzić Rico. Jego strzał z kilku metrów ciałem wybronił  Mascherano.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Barcelona w tabeli jest druga. Do prowadzącego Atletico Madryt traci cztery punkty. Natomiast nad trzecim Realem Madryt ma dwa punkty przewagi. „Królewscy” jednak rozegrali o jedno spotkanie mniej.

Barcelona – Athletic Bilbao 2:1