fot. PAP/Leszek Szymański

Ekstraklasa. Koniec Petera Hyballi w Wiśle Kraków!

Trzęsienie ziemi na ławce trenerskiej Wisły Kraków. Z posadą szkoleniowca „Białej Gwiazdy” pożegnał się bowiem Peter Hyballa.


Krótko trwała przygoda 45-letniego Niemca z Wisłą Kraków. Przypomnijmy: na początku grudnia 2020 roku były opiekun m.in. Sturmu Graz oraz NAC Breda został mianowany nowym trenerem trzynastokrotnych mistrzów Polski. Umowa miała obowiązywać do 30 czerwca przyszłego roku. Wiadomo już jednak, że tak się nie stanie.

Na kolejkę przed końcem sezonu władze „Białej Gwiazdy” zadecydowały o zakończeniu współpracy z Peterem Hyballą. Wpływ na to miały nie tylko kiepskie wyniki zespołu w ostatnich miesiącach, ale również fatalna atmosfera wokół drużyny. Wiele mówiło się choćby o konflikcie z kapitanem ekipy spod Wawelu – Jakubem Błaszczykowskim.

Jak poinformowała Wisła w specjalnym komunikacie, kontrakt z niemieckim trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. W ostatnim ligowym meczu (na wyjeździe z Piastem Gliwice), zamykającym kampanię 2020/2021, rolę pierwszego szkoleniowca będzie pełnił Kazimierz Kmiecik.

Niemiec poprowadził „Białą Gwiazdę” ogółem w osiemnastu spotkaniach. Tylko pięć z nich wygrał, kolejne pięć zremisował, a osiem przegrał. Przed 30. serią gier trzynastokrotni mistrzowie Polski plasują się na czternastej pozycji w tabeli i mogą być pewni utrzymania w PKO Ekstraklasie.

Sport.RIRM

drukuj