Serie A. Piotr Zieliński się nie zatrzymuje! Kolejny gol i asysta Polaka!

Piotr Zieliński rozgrywa swój najlepszy sezon w barwach SSC Napoli. Polak strzelił właśnie kolejnego gola oraz zaliczył asystę na boiskach Serie A, a jego zespół pewnie pokonał u siebie Udinese Calcio 5:1.

SSC Napoli – Udinese Calcio 5:1 (2:1)
Piotr Zieliński 28′ Fabian Ruiz 31′ Hirving Lozano 56′ Giovanni Di Lorenzo 66′ Lorenzo Insigne 90′ – Stefano Okaka 40′

Nasz rodak błyszczy formą w powoli kończącym się sezonie Serie A. Blisko 27-letni pomocnik w starciu z Udinese należał do pierwszoplanowych postaci na boisku, a w roli głównej wystąpił w 28. minucie. Wówczas popisał się skuteczną dobitką po strzale Victora Osimhena i spokojnie z jedenastu metrów skierował futbolówkę do pustej bramki.

Chwilę później Piotr Zieliński zaliczył asystę przy pięknym, technicznym uderzeniu Fabiana Ruiza zza pola karnego. Tym samym 59-krotny reprezentant Polski strzelił już osiem goli oraz zanotował dziesięć decydujących podań w bieżących ligowych rozgrywkach na włoskiej ziemi. To jego życiowy rekord.

Napoli w drugiej połowie spotkania dołożyło jeszcze trzy kolejne trafienia i ostatecznie pokonało zespół Luki Gottiego bardzo pewnie, bo aż 5:1. W efekcie podopieczni Gennaro Gattuso przybliżyli się do awansu do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na dwie kolejki przed końcem sezonu plasują się bowiem na czwartej pozycji w tabeli Serie A.