Polacy za granicą. Piękne trafienie Mateusza Klicha! Wysokie zwycięstwo Leeds United

Mateusz Klich strzelił swojego czwartego gola w obecnym sezonie Premier League. Reprezentant Polski trafił do bramki rywali w 44. minucie, a jego Leeds United pokonało na wyjeździe Burnley FC aż 4:0.

Burnley FC – Leeds United 0:4 (0:1)
Mateusz Klich 44′ Jack Harrison 60′ Rodrigo Moreno 77′ 89′

Blisko 31-letni pomocnik otworzył wynik meczu. Była 44. minuta, gdy były zawodnik między innymi Cracovii popędził z futbolówką dobre kilkanaście metrów i ładnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego w kierunku prawego słupka zmusił do kapitulacji bramkarza Burnley.

Tym samym Mateusz Klich strzelił swojego czwartego gola na poziomie Premier League, stając się samodzielnie najskuteczniejszym Polakiem w historii rozgrywek.

Po zmianie stron do siatki rywali trafili również Jack Harrison oraz – dwukrotnie – Rodrigo Moreno. Leeds ostatecznie pokonało drużynę Seana Dyche’a 4:0, dzięki czemu umocniło się na dziesiątej pozycji w tabeli. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Southampton FC (18 maja, godz. 19:00).