Ekstraklasa. Ważna wygrana Termaliki w Gdańsku

Piłkarze BrukBet Termaliki Nieciecza pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0 i dzięki temu bardzo mocno zwiększyli swoje szanse na utrzymanie w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów Słoniom zapewnił Vladislavs Gutkovskis w 74. minucie spotkania.

Pierwsza połowa meczu nie wyglądała zachęcająco. Obie drużyny miały po kilka akcji, aby wyjść na prowadzenie, jednak żadna z nich nie została wykorzystana. Jako pierwsi bliscy zdobycia gola byli gospodarze. W 27. minucie Sławomir Peszko znalazł w polu karnym Patryka Lipskiego, lecz ten przestrzelił.

Odpowiedź podopiecznych Jacka Zielińskiego przyszła chwilę później, gdy piłka po próbie Samuela Stefanika trafiła w słupek. Tuż po wejściu na murawę swoją okazję miał również Bartosz Śpiączka, ale jego uderzenie z ostrego kąta obronił Dusan Kuciak.

Po zmianie stron inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy częściej stwarzali sytuacje podbramkowe. W 54. minucie Rafał Grzelak posłał futbolówkę do bramki Dusana Kuciaka. Sędzia nie uznał jednak gola, ponieważ wcześniej odgwizdał pozycję spaloną.

Wszystko zmieniło się kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry. Szymon Pawłowski dośrodkował w pole karne gospodarzy, tam dobrze ustawiony był Vladislavs Gutkovskis. Łotysz silnym strzałem głową pokonał golkipera rywali. Niecieczanie mogli jeszcze podwyższyć wynik spotkania w 81. minucie, ale w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem obok słupka uderzył Szymon Pawłowski.

Dzięki wygranej piłkarze Termaliki znacznie zwiększyli swoje szanse na zachowanie ligowego bytu. Zawodnicy Jacka Zielińskiego, choć nadal plasują się na piętnastym miejscu w tabeli, zbliżyli się do czternastej Lechii na dystans zaledwie dwóch oczek.