Premier League. Liverpool upokorzył Manchester United na Old Trafford!

FC Liverpool pokonał na Old Trafford Manchester United 3:0 w szlagierowym spotkaniu 30. kolejki angielskiej Premier League. Strata The Reeds do prowadzącej w tabeli Chelsea, która w sobotę przegrała z Aston Villą, stopniała do zaledwie czterech punktów.

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie dla gości. Już w 3. minucie Jordan Henderson bardzo dobrym podaniem obsłużył Daniela Sturridge, ale ten nieczysto trafił w piłkę i futbolówka w dość znacznej odległości minęła bramkę Davida de Gei.

Czerwone Diabły pierwszą w miarę groźną sytuację stworzyli sobie dopiero w 20 minucie. Znajdujący się w polu karnym Robin van Persie oddał jednak zbyt lekki strzał i piłka wpadła do rąk Simona Mignoleta.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem bardzo spokojnej i ostrożnej gry obu zespołów i nic nie zapowiadało wielkich emocji, których świadkami będą kibice zgromadzeni na Old Trafford. Wszystko zmieniło się w 34. minucie meczu, kiedy to arbiter Mark Clattenburg podyktował rzut karny dla Liverpoolu za zagranie piłki ręką przez Rafalela. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Steven Gerrard, zaliczając dziewiąte trafienie w obecnym sezonie.

Tuż przed przerwą powinien być remis, jednak doskonałej sytuacji nie wykorzystał Wayne Rooney. Najpierw uderzenie Anglika obronił Mignolet, a następnie przy próbie dobitki tego samego zawodnika ofiarną interwencją popisał się Martin Skrtel.

Druga część spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia Liverpoolu. W 46 minucie stoper gospodarzy Phil Jones faulował we własnym polu karnym Joe Allena. Sędzia odgwizdał przewinienie i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Gerrard, który ponownie okazał się lepszy od de Gei.

W 78 minucie podopieczni Brendana Rodgersa mogli dobić rywala trzecim golem.  Sędzia uznał, że Sturridge był faulowany w „szesnastce” przez Nemanje Vidicia i po raz trzeci podyktował rzut karny na rzecz gości! Powtórki pokazały jednak, że przewinienia nie było. Serb został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę, a do wykonania jedenastki przymierzał się ponownie Gerrard. Kapitan Liverpoolu tym razem jednak trafił tylko w słupek.

Sześć minut później było już 3:0. Znakomite podanie Sturridge’a wykorzystał Suarez, który idealnie wybiegł zza obrońców i w sytuacji „sam na sam” nie dał szans de Gei.

Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Liverpool po tym zwycięstwie ma jedynie cztery punkty straty do liderującej Chelsea, który ma jednak rozegrany jeden mecz więcej. Z kolei Czerowne Diabły spadły z szóstej na siódmą pozycję.

Manchester United Liverpool 0:3