fot. twitter.com/i/events

Transfery. Chelsea dopięła swego, Havertz podpisał pięcioletni kontrakt

Chelsea Londyn wzmocniła się kolejnym reprezentantem Niemiec. Po transferze Timo Wernera, tym razem przyszła pora na Kaia Havertza. 21-letni piłkarz związał się z „The Blues” umową ważną do 30 czerwca 2025 roku.


Bayer 04 Leverkusen za swojego byłego już zawodnika otrzymał 80 mln w europejskiej walucie. Kolejne 20 mln może dostać w formie bonusów. Według nieoficjalnych informacji, Niemiec ma zarabiać 310 tys. funtów tygodniowo – najwięcej w zespole.

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego, że tutaj trafiłem. Gra w tak dużym klubie jak Chelsea jest dla mnie spełnieniem marzeń i nie mogę się już doczekać spotkania ze wszystkimi piłkarzami i trenerami” – powiedział sam zainteresowany.

„Kai jest jednym z najlepszych zawodników na świecie w swoim wieku. Bardzo cieszymy się zatem z tego, że jego przyszłość jest w Chelsea. Zaprezentował swój potencjał w jednej z najlepszych lig w Europie. Gra w reprezentacji Niemiec i jest dobrze zapowiadającym się talentem. Cieszymy się, że jego wszechstronność i jakość zasilą nasz skład” – podkreśliła z kolei Marina Granowskaja, dyrektora klubu.

Kai Havert to już kolejny gracz, który trafił w bieżącym okienku transferowym do Chelsea. Sześciokrotni mistrzowie Anglii wcześniej pozyskali Hakima Ziyecha, Timo Wernera, Bena Chilwella, Malanga Sarra oraz Thiago Silvę. Dwaj ostatni przeszli do „The Blues” jako wolni piłkarze.

Sport.RIRM

drukuj