fot. PAP/Darek Delmanowicz

Trwają spekulacje nad nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy

20 listopada kończy się termin wysyłania CV dla trenerów zainteresowanych objęciem siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się m.in. Michała Winiarskiego, Nikolę Grbicia, Andreę Anastasiego czy Alberto Guilianiego.


Polski Związek Piłki Siatkowej w październiku ogłosił otwarty konkurs na stanowisko trenera męskiej reprezentacji narodowej. Wśród wymaganych dokumentów znalazły się: CV, ocena aktualnego i przyszłego potencjału sportowej kadry, koncepcja pracy z reprezentacją, a także cele krótko i długofalowe. Jak zaznaczono, „tożsamość aplikujących nie będzie ogłoszona publicznie bez ich zgody”.

Trwają jednak spekulacje nad potencjalnymi kandydatami. Wśród nich wymienia się m.in.: Michała Winiarskiego, Andreę Anastasiego czy Alberto Giulianiego. Ten ostatni w rozmowie z TVP Sport powiedział jednak, że „nie sądzi, że wyśle CV do konkursu na trenera”.

Mówi się także o bardzo cenionym przez polskich kibiców Nikoli Grbiciu. Choć ma on spore poważanie także u prezesa PZPS, Sebastiana Świderskiego, to były trener ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle jest związany z Sir Safety Perugią i – jak zaznaczał – na razie skupia się na prowadzeniu włoskiej drużyny.

Nabór zgłoszeń kończy się 20 listopada. Później zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybierze nowego selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn.

Sport.RIRM

drukuj