Tour de Ski. Piąte miejsce Kowalczyk, całe podium dla Norweżek

Marit Bjoergen już po raz czwarty triumfowała w tegorocznym Tour de Ski. Utytułowana Norweżka okazała się najlepsza w biegu na 5 km stylem klasycznym, który rozegrany został w Toblach. Pozostałe miejsca na podium zajęły jej rodaczki: Therese Johaug oraz Heidi Weng. Justyna Kowalczyk ukończyła dzisiejszy wyścig na 5. miejscu, ze stratą ponad 17 sekund do zwyciężczyni.

Biegi techniką klasyczną to ulubione konkurencje Justyny Kowalczyk. To właśnie w nich odnosiła swoje największe sukcesy. Początek dzisiejszych zmagań rozpoczął się bardzo dobrze dla reprezentantki Polski, która jużn a pierwszym punkcie pomiaru czasu objęła prowadzenie, wyprzedzając Bjoergen. Kowalczyk straciła prowadzenie jednak 400 metrów później, gdy Norweżka wyprzedzała ją o 0.5 sekundy.

Niestety, drugą część dystansu nasza reprezentantka pobiegła już słabiej. Zauważyć można było u niej wyraźny spadek sił. Ostatecznie Kowalczyk dotarła do mety z czasem o 17.6 sekundy gorszym od Marit Bjoergen. Polka przegrała również z innymi Norweżkami: Theresą Johaug, Heidi Weng oraz ze Szwedką Emmą Wiken.

Tour de Ski in Dobbiaco

Tym razem poza czołową trzydziestką znalazły się inne nasze reprezentantki: Sylwia Jaśkowiec zajęła 31. pozycję, zaś Kornelia Kubińska sklasyfikowana została na 34. miejscu.

W klasyfikacji generalnej Tour de Ski Justyn Kowalczyk jest piąta. Prowadzi Marit Bjoergen. Jutro w Toblach odbędzie się bieg na 15 km stylem dowolnym.